Targi Securex z nowościami firmy D+H

Tegoroczne targi Securex 2012 dla wielu firm były okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć w zakresie wszelkiego rodzaju zabezpieczeń. Wśród wystawców z całego świata, nie mogło oczywiście zabraknąć firmy D+H Polska, która zaprezentowała zaawansowane systemy przeciwpożarowe i oddymiające.

Targi Securex z nowościami firmy D+H

W dniach 23 - 26 kwietnia br. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Securex 2012. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu w Europie Środkowej. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiło się prawie 250 wystawców z 18 krajów całego świata.

Wśród wystawców, którzy zaprezentowali w sumie ponad 150 nowych produktów swoją obecnością zaznaczyła firma D+H Polska, która na targach Securex przedstawiła aż trzy nowe rozwiązania, jakie znalazły się w ofercie tego producenta. Pierwszą z nich jest magistrala komunikacyjna dla systemów oddymiania i naturalnej wentylacji - AdComNet.

Umożliwia ona połączenie nawet kilkuset central oddymiania i naturalnej wentylacji w jeden dowolnie konfigurowalny system. Pozwala to na zmniejszenie ilości wymaganych kabli oraz daje możliwość elastycznej konfiguracji całego systemu, bez konieczności wprowadzania zmian w fizycznym okablowaniu poszczególnych elementów.

Nowością jest również system oddymiania zasilany napięciem 230 V, który idealnie sprawdza się w przypadku rozbudowanych instalacji, w których instalacja 24 V wymagałaby zastosowania drogich i uciążliwych w montażu długich przewodów, tras kablowych i elementów mocujących.

Dzięki zastosowaniu zasilania 230 V, rozwiązanie firmy D+H Polska pozwala znacznie zredukować koszty okablowania, bez narażania się jednocześnie na problemy związane ze spadkami napięcia, które często są problemem rozległych instalacji typowych dla pomieszczeń takich jak przeszklone atria, budynki przemysłowe, stacje kolejowe, lotniska czy hale wielofunkcyjne. Dodatkowo, wszyscy odwiedzający stoisko firmy D+H Polska mogli zapoznać się z najnowszym modułem sterującym wentylatorami w systemach oddymiania.

Kolejną nowością w ofercie firmy D+H Polska jest pierwszy na świecie napęd do okien zasilany energią słoneczną, czyli Ventic Solar. Napęd ten, dzięki kompaktowej obudowie wyposażonej w zintegrowany, monokrystaliczny panel słoneczny, pozwala na łatwe sterowanie oknami dachowymi, fasadowymi oraz wywietrznikami bez konieczności kłopotliwego doprowadzania kabli zasilających.

Rozwiązanie to pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu, nawet w przypadku okien położonych w trudno dostępnych miejscach, oraz na obniżenie kosztów inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

źródło i zdjęcie: D+H

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT