Łódzkie lofty z systemami firmy D+H

Dawne budynki przemysłowe przerobione na mieszkania o wysokim standardzie, muszą charakteryzować się także dbałością o ochronę przeciwpożarową. Zlokalizowane w Łodzi lofty "u Schieblera" zostały wyposażone w odpowiednie systemy przez firmę D+H.

Łódzkie lofty z systemami firmy D+H

W tym przypadku jest to nowoczesny system SSP, który pracuje w pełni funkcjonalnej sieci central nadzorując wszystkie podległe mu urządzenia pożarowe w obiekcie. 

Podczas rewitalizacji budynku wyposażono go w najnowsze zdobycze techniki mające zapewnić wygodę i bezpieczeństwo jej dzisiejszym mieszkańcom. Jednym z takich systemów jest system sygnalizacji pożarowej powstały z wykorzystaniem rozwiązań firmy D+H Polska. Centrala DF6000 została zainstalowana w tym obiekcie również ze względu na fakt, iż pozwala ona na realizację skomplikowanych scenariuszy rozwoju zdarzeń w czasie pożaru, które występują w tak dużych budynkach.

Sercem i mózgiem systemu sygnalizacji pożaru są cztery centrale czteropętlowe DF6000 firmy D+H, które zarządzają aż 800 elementami adresowalnymi takimi jak na przykład czujki dymu, liniowe, ciepła oraz ręczne ostrzegacze pożaru. Dzięki temu każdy fragment budynku znajduje się pod stałym nadzorem, co znacznie podnosi bezpieczeństwo mieszkańców.

Cały system firmy D+H w łódzkich loftach nie tylko realizuje sygnalizację optyczno-akustyczną, ale również natychmiast przekazuje informacje o zagrożeniu do jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Jednak sama sygnalizacja nie jest jedynym zadaniem realizowanym przez instalację - integracja z innymi powiązanymi systemami pozwala na sterowanie i kontrolę systemów oddymiania, zamknięć ogniowych (w tym bram pożarowych), oddzieleń pożarowych, sterowanie windami oraz systemem kontroli dostępu, który pozwala automatycznie odblokować drzwi na drogach ewakuacyjnych.

Centrala systemu przeciwpożarowego w łódzkich loftach steruje i monitoruje kilkadziesiąt klap pożarowych, które znajdują się w kanałach wentylacyjnych i w przypadku zagrożenia wydzielają daną strefę pożarową.

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku.

źródło i zdjęcie: D+H

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT