ABB zasili linię kolejową do Lotniska Chopina

Dwa zespoły transformatorowo-prostownikowe do zasilania podstacji trakcyjnej Okęcie w Warszawie powstają w fabryce ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Dostarczenie na miejsce instalacji przewidziane jest na 10.08.2011 r.

ABB zasili linię kolejową do Lotniska Chopina

Według zarządcy krajowej sieci kolejowej, którym jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., linia kolejowa między Lotniskiem Chopina a centrum Warszawy jest pierwszą nową linią powstającą w Polsce od 1985 r. Umowa z ABB na dostarczenie zasilania jest częścią prac obejmujących modernizację odcinka linii kolejowej nr 8 między stacją Warszawa Zachodnia a stacją Warszawa Służewiec oraz wybudowanie połączenia kolejowego między terminalem lotniska a istniejącą linią. Łącznica o dwóch torach będzie miała prawie 2 km długości.

Współpracująca z PKP PLK firma ABB zasili linię kolejową, umożliwiającą bezpieczny i szybki przejazd z warszawskiego Lotniska Chopina do centrum miasta.

"Klient, z którym współpracujemy już od dłuższego czasu, otrzyma urządzenia sprawdzone, udoskonalane przez nas na przestrzeni ostatnich lat pod kątem eksploatacji w układach zasilania trakcji. Cieszymy się, że polska kolej przy wyborze dostawców dla swoich najnowszych inwestycji opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach i kieruje się nie tylko ceną, ale również jakością" - mówi odpowiedzialny w Polsce za produkty do zasilania trakcji prądu stałego ABB, Włodzimierz Frykowski.

Szybka Kolej Miejska ma na tym odcinku kursować co kwadrans i przewozić jednorazowo około 900 pasażerów. Jak zapowiadają PKP PLK, nowa linia kolejowa zostanie oddana do użytku w 2012 r. Kibice przylatujący do Warszawy na finały piłkarskich mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 dotrą bezkolizyjnie w ciągu 20 minut do centrum i na Stadion Narodowy. Planowane jest połączenie linii kolejowej do Lotniska Chopina z liniami do Legionowa i Sulejówka.

źródło i zdjęcie: ABB.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT