Zawory trójdrożne - dla firm hydraulicznych i instalacyjnych

Z zaworów trójdrożnych (zwanych również trójdrogowymi) korzystają przede wszystkim specjaliści zajmujący się pracą z różnego typu instalacjami. Ich projektowanie, wykonywanie, obsługa oraz konserwacja wymagają dostępu do specjalistycznych podzespołów. Wśród nich znajduje się właśnie zawór trójdrożny, niezwykle przydatny w instalacjach przemysłowych, komercyjnych, mieszkalnych oraz licznych innych. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi skierowanych do firm hydraulicznych - dowiesz się jaki zawór trójdrożny wybrać.

Zawory trójdrożne - dla firm hydraulicznych i instalacyjnych

Zawory trójdrożne - wprowadzenie w temat

Zawory trójdrożne są stosowane jako elementy podstawowe w układach klimatyzacji, chłodnictwa, wentylacji i hydraulicznych, a także różnych innych. Szczególną zaletą zaworów trójdrożnych jest ich duże zróżnicowanie - znajdziesz modele pasujące do niemal wszystkich typów instalacji, niezależnie gdzie i jak zostały wykonane. W rezultacie wykorzystuje się je zarówno w budynkach mieszkalnych, budynkach przemysłowych jak i innych budowlach o różnorodnym profilu.

Najczęstszym powodem sięgania po zawory trójdrożne jest tworzenie systemów centralnego ogrzewania - zarówno ogrzewania z wykorzystaniem zwykłych grzejników (pokojowych i łazienkowych) jak i ogrzewania podłogowego. Ponadto, są wykorzystywane w instalacjach przewodzących wodę użytkową oraz nadają się do regulacji przepływu wody o różnych temperaturach.

Typy i rodzaje zaworów trójdrożnych

W zależności, jaki typ instalacji będziesz wykonywać, warto wybrać inny zawór trójdrożny. Poszczególne dostępne modele można podzielić na kilka klas lub rodzin. Do najchętniej wybieranych należą zawory kołnierzowe, wykorzystywane także jako urządzenia regulacyjne mieszające bądź rozdzielające. W pracy hydraulików przydają się także zawory obrotowe, stosowane w obiegach zamkniętych. Warto też wspomnieć o zaworach mieszających, których konstrukcja pozwala na mieszanie wody podgrzanej przez piecyk lub kocioł z wodą wracającą z instalacji.

W pracy specjalistów od ogrzewania centralnego pomocne okazują się zawory przełączające. Są to odmiany zaworów trójdrogowych, które pozwalają na swobodną zmianę kierunku przepływającej wody. Dzięki temu zawór pozwala na obsługę różnych odbiorników ciepła, ulokowanych w różnych częściach budynku oraz o różnym przeznaczeniu.

Zawory trójdrożne - łatwy montaż i bezpieczna instalacja

Zawory trójdrożne to urządzenia o dość prostej budowie i sposobie montażu. Wiele modeli zaworów posiada specjalnie wypłaszczoną powierzchnię korpusu, która ułatwia instalację - nie tylko wpasowanie zaworu w otoczenie, ale również dobór narzędzi potrzebnych do instalacji. Do niektórych modeli dołączony jest siłownik, który również łatwo montuje się w wybranym miejscu. Mówiąc wprost, nie potrzeba w tym celu dostępu do profesjonalnych narzędzi lub elementów nastawczych.

By tworzona instalacja była maksymalnie bezpieczna, warto wybierać urządzenia o najwyższym poziomie szczelności oraz wytrzymałości. Najważniejsza jest odporność zaworu na szkodliwe działanie wody (i procesy korozyjne). Gwarantują ją m.in. wykorzystane w produkcji materiału oraz dodatkowe warstwy ochronne, którymi pokrywa się gotowy zawór.

fot. materiały prasowe

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT