Dom Modelowy pod dachem Braas

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Domu Modelowego. Obiekt, którego dach wykonany jest przy użyciu materiałów firmy Braas, powstaje na terenie podwarszawskiego centrum handlowego Janki.

Dom Modelowy pod dachem Braas

Na dachu Domu Modelowego znalazła się ciesząca się dużą popularnością dachówka Bałtycka. Jej falisty i asymetryczny profil podwójnego "S" tworzy na dachu efekt fal w ciekawy sposób załamujących światło. Dachówkę wykonano w opatentowanej przez Braas technologii Cisar będącej symbolem najwyższej jakości i innowacyjności wśród dachówek betonowych.

Powierzchnia dachówki jest podwójnie pokrywana powłoką akrylową Lumino, która zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i promieni UV. Powłoka Lumino nadaje również ostateczny wygląd dachówce - intensywny i bardzo trwały kolor oraz szlachetny połysk.

By zapewnić dachowi szczelność i dobrą izolację w Domu Modelowym użyto m.in. taśmę uszczelniającą Wakaflex. Jest to oryginalna taśma do obróbki połączenia kominów i ścian przechodzących przez połać, która pozwala na wykonanie szczelnego połączenia tych elementów z połacią dachową. Dzięki różnorodności kolorów taśma pozwala na wykonanie obróbek w kolorze dopasowanym do pokrycia.

Dla prawidłowego funkcjonowania dachu niezwykle istotnym zagadnieniem jest jego wentylacja, która zapobiega gromadzeniu się pod połacią wilgoci wykraplającej się z powietrza. Aby umożliwić odprowadzenie wilgoci do atmosfery, przy wzroście temperatury powietrza musi być zapewniony bowiem swobodny przepływ strumienia powietrza. Właśnie dlatego w budynku zastosowano także taśmę uszczelniająco-wentylacyjną Figaroll Plus.

W budynku zastosowano również wysokoprzepuszczalną trójwarstwową membranę Divoroll Kompakt, którą można stosować bezpośrednio na termoizolację jak również i na deskowanie.

Dla dopełnienia wentylacji dachu zastosowano kominek wentylacyjny Duro Vent wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o stabilnym kolorze, który nie odbarwia się pod wpływem promieni UV. Główne zastosowanie kominka to wentylacja pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienki. Na dachu pojawił się także kosz dachowy, który służy do odprowadzania wody z połaci dachu przecinających się pod kątem wklęsłym. Ryflowanie poprzeczne zapewnia sztywność kosza, co umożliwia układanie na łatach bez deskowania oraz spowalnia spływ wody.

Dach wyposażono także w zabezpieczenie przeciwśnieżne - drabinki i płotki. Są one doskonałym sposobem zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem. Rozdrabniają masę śnieżną, dzięki czemu nie spada ona na ziemię w postaci ciężkiej bryły. Płotki chronią również rynny i obróbki blacharskie przed ciężarem zsuwającego się śniegu. Dopełnienie stanowi system komunikacji dachowej czyli ławy i stopnie kominiarskie zapewniające wygodne i bezpieczne poruszanie się po dachu.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: monier.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT