Braas połączył się z marką RuppCeramika

Od stycznia 2012 r. Monier, właściciel marek Braas i RuppCeramika, oferuje swoje produkty pod jedną wspólną marką - Braas. Decyzja o mariażu obu brandów została poprzedzona dokładnymi analizami marketingowymi, które ukazały dużą siłę marki Braas.

Braas połączył się z marką RuppCeramika

Pod obecną na polskim rynku od 1993 r. marką Braas oferowane są kompletne systemy dachowe, których trzon stanowią dachówki betonowe. W 2011 r. oferta tego brandu poszerzyła się o izolacje nakrokwiowe oraz systemy solarne. Na początku 2012 r. portfolio Braas uzupełniły dachówki ceramiczne, które dotychczas sprzedawano pod marką RuppCeramika.

Braas od początku swojego funkcjonowania w Polsce oferuje wysokiej jakości zaawansowane rozwiązania, dzięki czemu stał się jednym z liderów krajowego rynku dachowego. Do dziś ponad połowa sprzedawanych w Polsce dachówek betonowych pochodzi z taśm produkcyjnych Braas, a brand ten jest jednym z najbardziej znanych na rynku materiałów budowlanych. Decyzja o jego połączeniu z marką RuppCeramika ma pozytywnie wpłynąć na rozwój nowych produktów.

"Po intensywnej analizie, biorąc pod uwagę opinie rynkowe, zdecydowaliśmy się objąć wszystkie nasze produkty i usługi jedną marką. Braas to marka, która według badań i rankingów, ma największą rozpoznawalność, cieszy się sympatią i zaufaniem wśród fachowców i naszych klientów. Połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi zintegrowaną pracę nad dalszym udoskonalaniem najnowszych technologii systemów dachowych tak, aby klienci mogli zawsze swobodnie wybierać z naszej oferty, mając pewność oferowanej jakości" - powiedział Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu w firmie Monier.

Istotnym elementem konsolidacji będzie nowa identyfikacja wizualna marki. Znany i rozpoznawalny logotyp Braas będzie miał spójny element dla wszystkich marek i produktów oferowanych przez Grupę Monier na całym świecie, który nada mu nowoczesny i dynamiczny charakter.

Obecna oferta marki Braas umożliwia stworzenie wielu wariantów aranżacji dachu w różnych stylach architektonicznych. Portfolio tego brandu, oprócz dachówek połaciowych, tworzą także sprawdzone rozwiązania konstrukcji spodnich, ale i również tak ważne detale jak kosze dachowe, dachówki kształtowe, kompletne systemy stopni i ław oraz innowacyjne systemy solarne.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas.

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT