Braas wsparł charytatywną akcję ekologiczną "Zielona Stopa Filantropa"

Zakończyła się pierwsza edycja inicjatywy "Zielona Stopa Filantropa", która została wspólnie zainaugurowana w maju 2011 r. przez markę Braas oraz Fundację Nasza Ziemia. Celem akcji była zbiórka oraz sprzedaż zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczono na zakup nowego sprzętu AGD dla czterech placówek opiekuńczych.

Braas wsparł charytatywną akcję ekologiczną "Zielona Stopa Filantropa"

W wyniku akcji "Zielona Stopa Filantropa" marki Braas i Fundacji Nasza Ziemia udało się zebrać 50 ton zużytego sprzętu, którym były głównie stare telefony komórkowe, komputery, mikrofalówki oraz aparaty fotograficzne. Zebrane elektrośmieci trafiły do recyklingu, dzięki czemu uzyskano 35 tys. zł.

Nowy sprzęt AGD, który został zakupiony dzięki ekologicznej inicjatywie "Zielona Stopa Filantropa", trafił do ośrodków w Wołominie, Ustrzykach Dolnych, Wiśniewie oraz w Opolu. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się wyjątkowo małym poborem prądu, co przełożyło się na redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 70%.

"Razem z firmą Braas udało nam się stworzyć akcję, której efekty przerosły nasze oczekiwania. Uczestnictwo setek ludzi, którzy oddawali niepotrzebny sprzęt elektroniczny, przyczyniając się do poprawy środowiska i pomocy ośrodkom opiekuńczym pokazuje, że organizowanie takich akcji ma sens" - powiedział Sławomir Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia, specjalizującej się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Energooszczędny sprzęt AGD, który trafił do placówek opiekuńczych, to nie tylko oszczędności w rachunkach za energię elektryczną, ale i również zmniejszenie emisji CO2. Wymiar ekologiczny, obok aspektu charytatywnego, był dla marki Braas bardzo istotny.

"Troska o środowisko naturalne jest istotnym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę przy doborze materiałów i technologii używanych w trakcie produkcji naszych rozwiązań. Proponujemy  nowoczesne systemy dachowe, dzięki którym nasi klienci mogą zwiększać efektywność energetyczną swoich domów. Są to na przykład instalacje solarne, czy izolacje nakrokwiowe. Zależy nam na tym, aby wspierać proekologiczne inicjatywy. Program "Zielona Stopa Filantropa" daje nam taką sposobność, a dodatkowo umożliwia  pomoc dzieciom, co jeszcze bardziej motywowało nas do działania" - powiedział Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier, która jest właścicielem marki Braas.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT