Eksperci marki Braas szkolą dekarzy

Stale poszerzająca się oferta materiałów dachowych, jak również postęp techniczny, wymusza na dekarzach nieustanne pogłębianie swojej wiedzy. Wśród producentów dbających o odpowiednie wyszkolenie wykonawców, jest spółka Monier Braas, której przedstawiciele organizują cykliczne szkolenia.

Eksperci marki Braas szkolą dekarzy

Jedno z tego typu szkoleń odbyło się w Gdańsku, w dniach 28-29 lutego 2012 r. Miejscem spotkania była Państwowa Szkoła Budownictwa, w której firma Monier Braas jest sponsorem jednej z hal dla przyszłych budowlańców.

Szkolenie dekarzy odbywające się pod egidą marki Braas poprowadził doradca techniczny Marek Podeszwa. Zajęcia zainaugurowała część teoretyczna, w czasie której omówiona została problematyka konstrukcji dachów. Podsumowaniem tego etapu spotkania była merytoryczna dyskusja pomiędzy dekarzami na temat wyzwań, jakie stawia prawidłowy montaż elementów dachowych.

Następnie na zgromadzonych dekarzy czekała część praktyczna kursu. Prace rozpoczęły się od niezbędnych wyliczeń, takich jak rozstaw łat na połaciach pod dachówki ceramiczne i betonowe. Po fachowych pomiarach prace ruszyły pełną parą. Dekarze najpierw ułożyli wysoko paroprzepuszczalną membranę dachową, zamontowali elementy wentylacyjne w okapie, kosz dachowy, a następnie pokryli połać dachówkami ceramicznymi oraz betonowymi marki Braas.

Na koniec zamontowali różne elementy kompletnego systemu dachowego, które zwieńczyły całość. Obrobili komin taśmą uszczelniającą Wakaflex oraz zamontowali na połaci akcesoria dachowe m.in.: system komunikacji po dachu i kominek DuroVent. Na koniec przyszedł czas na podsumowanie, w którym omówiono z dekarzami najważniejsze aspekty budowy dachu, zwracając uwagę na kluczowe elementy i rozwiązania.

Po dwóch dniach i skończonej pracy dekarze otrzymali dyplomy, zaświadczające odbycie szkolenia zorganizowanego przez Monier Braas. Kolejne spotkanie z dekarzami zostanie zorganizowane już w kwietniu br. - zapowiadają przedstawiciele firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT