Alessandro Cappellini został nowym prezesem Monier Braas

Nowy prezes firmy Monier Braas Sp. z o.o. pracował wcześniej dla międzynarodowych korporacji budowlanych. Będzie kontynuował wzmacnianie pozycji marki Braas w oparciu o jej bardzo dobrą reputację i rozpoznawalność.

Alessandro Cappellini został nowym prezesem Monier Braas

Alessandro Cappellini został nowym prezesem Monier Braas zastępując Franka Schniebera, któremu w ostatnich trzech latach firma zawdzięcza szybki rozwój. Frank Schnieber opuścił Grupę Monier, by kontynuować karierę zawodową poza strukturami firmy. Mianowany prezesem Alessandro Cappellini był odpowiedzialny za integrację działów marketingu i sprzedaży firmy Bramac International po jej wcześniejszym przejęciu przez Grupę Monier w 2011 r. Swoją nową funkcję objął 1 stycznia 2012 r.

Firma Monier Braas jest w Polsce wiodącym producentem systemów dachowych. Po odnowieniu marki, od stycznia 2012 r. wykorzystuje logo Braas w całej ofercie produktowej. Monier Braas oferuje w Polsce dachówki ceramiczne i betonowe, izolacje nakrokwiowe, folie i membrany, elementy mocowań oraz systemy solarne.

"Jestem bardzo zadowolony, że w osobie Alessandro Cappelliniego znaleźliśmy wysoce wykwalifikowanego i odnoszącego sukcesy managera. Jestem przekonany, że z powodzeniem będzie zarządzał naszym biznesem w Polsce oraz dalej rozwijał naszą markę. Dzięki doświadczeniu zdobytemu wcześniej w Europie Wschodniej i Wielkiej Brytanii oraz w branży budowlanej Alessandro Cappellini jest doskonałym kandydatem do kontynuowania strategii oferowania zintegrowanych rozwiązań dachowych, która została z sukcesem wprowadzona podczas kadencji Franka Schniebera. Jednocześnie Zarząd Grupy Monier dziękuje Frankowi Schnieberowi za jego wyjątkowy wkład w tym zakresie", mówi PepynDinandt, CEO Grupy Monier.

Alessandro Cappellini przed podjęciem pracy w Bramac pracował w firmie Schiedel. Firma ta, działając w ramach Grupy Monier, specjalizuje się w kominach i energooszczędnych systemach grzewczych. Jako CEO przyczynił się do jej znacznego rozwoju na rynku Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Przed przyłączeniem się do Grupy Monier, Alessandro Cappellini pracował dla międzynarodowych korporacji z branży materiałów budowlanych oraz w przemyśle budowlanym. Był również odpowiedzialny za marketing w Europie Wschodniej.

Nowy prezes Monier Braas, Brytyjczyk Alessandro Cappellini legitymuje się dyplomem Business Economics z Uniwersytetu Bocconi we Włoszech oraz tytułem MBA, który uzyskał w Durham Business School w Wielkiej Brytanii.

"Jestem bardzo podekscytowany mogąc rozpocząć pracę w Monier Braas w Polsce w momencie, kiedy stoimy przed szeregiem wyzwań związanych z budowaniem jakości i oferowaniem naszym klientom wydajnych rozwiązań dachowych, co umożliwi nam kontynuację naszej dotychczasowej strategii wzrostu. Sprzedaż naszych wysokiej jakości dachówek betonowych i ceramicznych oraz innych rozwiązań dachowych pod jedną marką Braas umożliwi nam wykorzystanie zalet marki premium w branży rozwiązań dachowych", mówi Alessandro Cappellini.

Odświeżona tożsamość marki podkreśla zaangażowanie Monier Braas na rzecz oferowania produktów najwyższej jakości. Logotyp utworzono w oparciu o jeden spójny element, który ma stanowić synonim wysokiej jakości produktów. Charakterystyczne "M-Swoosh" łączy wszystkie marki Grupy Monier, reprezentując ich spójność i rozpoznawalności.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT