Superdekarze wspierają akcję "Zielona Stopa Filantropa"

W czasie marcowej Gali Superdekarz 2011, najlepsi fachowcy branży dachowej w Polsce wsparli akcję "Zielona Stopa Filantropa", przekazując na jej cel kilkadziesiąt starych telefonów komórkowych. Ze sprzedaży elektrośmieci udało się zebrać pieniądze, które przeznaczono na zakup sprzętu AGD dla dziecięcych placówek opiekuńczych.

Superdekarze wspierają akcję "Zielona Stopa Filantropa"

"Zielona stopa filantropa", bo pod taką nazwą funkcjonuje program, to pierwsza tego typu akcja w środowisku dekarzy uczestniczących w programie branżowym Superdekarz.

"Cieszymy się, że dekarze tak spontanicznie odpowiedzieli na nasz apel" - mówi Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu firmy Monier Braas i dodaje: "Zainaugurowany w maju 2011 r. program "Zielona Stopa Filantropa" doskonale wpisuje się w strategię naszej firmy, która kładzie nacisk na politykę zrównoważonego rozwoju, w tym ekologii. Dzięki współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, która jest pomysłodawcą programu, udało nam się wspólnie przeprowadzić w zeszłym roku modernizację w 4 placówkach służących kształceniu i wychowaniu dzieci. Wymierne efekty podjętych działań to m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ok. 700 kg rocznie w jednej placówce oraz zaoszczędzenie energii w innej placówce o 500 kWh rocznie. Jesteśmy zadowoleni z efektów I edycji programu "Zielona Stopa Filantropa" i pragniemy kontynuować go w przyszłości. Teraz wiemy, że możemy liczyć również na zaangażowanie naszych dekarzy."

Podczas Gali Superdekarz 2011 wiceprezes Fundacji, Sławomir Brzózek opowiedział zgromadzonym gościom o konieczności stawiania takich małych kroków, jak ta akcja, gdyż jak wskazują przykłady, ich efekty mają ogromne znaczenie zarówno w sensie ekologicznym, jak i społecznym. "Zielona stopa filantropa" to program służący 2 głównym celom - zmniejszeniu ilości elektroodpadów oraz zwiększeniu efektywności energetycznej placówek służącym dzieciom (wymiana starego sprzętu AGD na nowy), co przekłada się na mniejsze rachunki.

"Jedno z obszarów naszych wspólnych działań z marką Braas dotyczy zbiórki starych telefonów, które zalegają w naprawdę wielu szufladach. Przekazane nam telefony oddawane są do utylizacji, co w naturalny sposób chroni nasze środowisko, a jednocześnie telefony te są wyceniane, a zebrane środki przekazujemy na rzecz wybranych placówek służących dzieciom. Krótko mówiąc - możemy dać telefonom drugie życie!" - podsumował Brzózek.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT