Innowacyjna technologia Cisar stosowana w produkcji dachówek betonowych

Marka BRAAS opatentowała technologię Cisar, dzięki której odróżnienie dachówki betonowej od ceramicznej jest bardzo trudne. W technologii Cisar zastosowano trzy warstwy, z których każda wpływa na wysoką jakość produktu.

Innowacyjna technologia Cisar stosowana w produkcji dachówek betonowych

W branży budowlanej wciąż popularne jest przekonanie, że dachówki betonowe nie są tak ładne jak ceramiczne. Przyczyną tego stanu ma być inna powierzchnia, która w przypadku dachówki betonowej jest mało połyskliwa i bardziej chropowata. Marka BRAAS korzysta z technologii, dzięki której odróżnienie dachówki betonowej od ceramicznej jest bardzo trudne.

"Dlaczego dachówka ceramiczna jest lepsza od betonowej?", "Wybrałem ceramikę. Lepiej wygląda, a po kilku latach mniej obrasta mchem i nie płowieje tak jak cementowa" - tego typu wypowiedzi pojawiają się na wielu forach internetowych o tematyce budowlanej. Czy jednak obawy klientów są słuszne?

Zróbmy krótki test: czy dachówka widoczna na załączonym zdjęciu jest ceramiczna czy betonowa? Jej powierzchnia błyszczy się, co sugeruje, że zrobiona jest z ceramiki. Nic bardziej mylnego! Widoczny model to betonowa dachówka Romańska w kolorze czarnym. Opatentowana przez markę BRAAS technologia produkcji pozwoliła na połączenie wysokich parametrów technicznych z estetyką wykonania.

Mowa o technologii Cisar, której innowacja tkwi w zastosowaniu trzech warstw, z których każda wpływa na wysoką jakość produktu. Głównym założeniem nowej technologii jest zapewnienie wytrzymałości, gładkości powierzchni oraz odpowiedniej estetyki. W innowacyjnej trójwarstwowej technologii BRAAS dachówka uzyskuje wyjątkowe zalety, dzięki poszczególnym warstwom budowy.

Warstwa uszlachetniająca

  • Nadaje ostateczny wygląda dachówce - intensywny, trwały kolor oraz połysk.

Warstwa wygładzająca

  • Tworzy gładką powierzchnię oraz zwiększa odporność na zabrudzenia

Warstwa nośna

  • Zapewnia maksymalna wytrzymałość

Wieloletnie doświadczenie marki BRAAS i ciągły rozwój myśli technologicznej pozwoliły na stworzenie wyjątkowych rozwiązań. Dachówki wykonane w technologii Cisar reprezentują zupełnie nową klasę pokryć dachowych, mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie Monier Braas Sp. z o.o.

Najnowszą dachówką wyprodukowaną w technologii Cisar jest sprawdzony już na rynku model Romańska, tym razem dostępna w kolorze czarnym. Dachówka prezentuje zupełnie nowy standard na rynku pokryć dachowych. Cisar jest gwarancją trwałości dachu, który zachowa piękny wygląd przez wiele lat.

Technologia Cisar opracowana została w laboratoriach BRAAS i jest wykorzystywana wyłącznie przy produkcji dachówek tej marki. Tak jak inne dachówki betonowe BRAAS, model Romańska objęty jest 30 letnią gwarancją.

Aby efekt końcowy był jak najlepszy pamiętajmy, że budowę dachu należy powierzyć wykwalifikowanej ekipie, bo nawet najlepsze materiały nie spełnią swojej funkcji, jeżeli nie będą użyte zgonie ze sztuką dekarską.

 

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT