Monier Braas prowadzi profesjonalne szkolenia dla dekarzy

Współczesne pokrycia dachowe to nie tylko dachówki. Prawidłowe wykonanie dachu rozpoczyna się już na etapie projektu i doboru materiałów. Położenie nowoczesnego dachu, wraz z całym zestawem uzupełniających się elementów, bywa przy skomplikowanym projekcie dużym wyzwaniem.

Monier Braas prowadzi profesjonalne szkolenia dla dekarzy

Z pozoru zadanie wydaje się proste. Najlepsi dekarze wiedzą jednak, że to czy dach będzie dobrze spełniał swoją funkcję i w przyszłości nie sprawi właścicielom problemów, zależy od każdego elementu systemu dachowego.

Podobnie jak wybranie projektu i materiałów do jego realizacji, ważny jest wybór odpowiedniego zespołu wykonawców. Dobrze przygotowany fachowiec nie tylko wykona dach, ale również doradzi. Firma Monier Braas prowadzi profesjonalne szkolenia dla dekarzy, z których ostatnie odbyło się 12 i 13 kwietnia 2012 r. w Gdańsku. Wiedza, umiejętności i doświadczenie są na budowie kluczowe.

Szkolenie to składało się z części teoretycznej i praktycznej. Prowadził je doradca techniczny marki Braas - Marek Podeszwa. Pod jego nadzorem dekarze z całej Polski doskonalili swoje umiejętności. Po niezbędnym wprowadzeniu teoretycznym mogli się sprawdzić na dachu szkoleniowym o rzeczywistych wymiarach.

Szkolenie dla dekarzy - BraasW pierwszym etapie uczestnicy szkolenia Monier Braas układali wysokoparoprzepuszczalną membranę oraz montowali w okapie elementy wentylacyjne. Prowadzący szkolenie wyjaśniał jak poprawnie wykonać montaż odprowadzającego wodę kosza dachowego oraz jakie problemy mogą powstać przy jego nieprawidłowym zamontowaniu.

Kolejnym etapem było pokrycie połaci dachówkami ceramicznymi oraz betonowymi marki Braas. Zamontowano także różne elementy kompletnego systemu dachowego, jak na przykład system komunikacji po dachu i kominek DuroVent. Na niemal gotowym dachu, przy pomocy taśmy Wakaflex, wykonane zostało uszczelnienie komina.

Szkolenie dla dekarzy zakończyło się podsumowaniem, w którym omówiono najważniejsze aspekty budowy dachu, zwracając uwagę na kluczowe problemy instalacji i możliwe rozwiązania. Po dwóch dniach i skończonej pracy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy zaświadczające odbycie szkolenia zorganizowanego przez Monier Braas.

Kolejne spotkania, na których dekarze doskonalić będą umiejętności układania karpiówek na lukarnach typu "wole oko" oraz poznają zasady układania dachówek z uwzględnieniem stożka i krzywizny, odbędą się już w maju.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT