Oddychające membrany dachowe - zalety dla domu i domowników

Funkcjonalne, ekologiczne oraz oddychające membrany dachowe to komfort i oszczędność w trakcie użytkowania domu z takim rozwiązaniem na dachu. Dzięki niemu latem na poddaszu jest chłodniej, a zimą większa część ciepła jest zatrzymywana w środku.

Oddychające membrany dachowe - zalety dla domu i domowników

Oddychające membrany dachowe Braas to innowacyjne rozwiązanie. Łączy w sobie zaawansowaną technikę, ekologiczne podejście oraz funkcjonalność. Dobrym tego przykładem jest jest membrana dachowa Braas Divoroll Clima+ S, która w znaczący sposób pozwala zwiększyć wydajność energetyczną dachu.

Przeznaczona zarówno na poddasza użytkowe, jak i nieużytkowe poprawia właściwości izolacyjne budynku i zaoszczędza energię, zmniejszając jednocześnie emisję CO2, przez co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Refleksyjna powłoka zewnętrzna membrany odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych.

W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S latem obniża ilość ciepła wnikającego przez dach aż do 21%. Zimą natomiast redukuje do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Metalizowana, gładka powierzchnia zwiększa także wodoodporność oraz minimalizuje proces osiadania kurzu. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o wysokiej paroprzepuszczalności.

Jednocześnie jest odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnątrz. Specjalna warstwa odporna na działanie promieniowania UV gwarantuje większą trwałość, co stanowi o kolejnej zalecie dla domu i domowników.

Kolejną propozycją jest uniwersalna membrana Maximum S. Dzięki wysokiej jakości tkanej włókninie Braas Divoroll Maximum S posiada wyjątkową wytrzymałość na rozdarcia. Powłoka jest także antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Jej włóknina charakteryzuje się zdolnością do wchłaniania i pozbywania się wilgoci. Parametry membrany sprawiają, że niska wartość oporu dyfuzyjnego (Sd< 0,08) zmniejsza ryzyko związane z problemami kondesacji.

Obydwa produkty Braas sygnowane są znakiem S, który oznacza, że posiadają samoprzylepne paski. Tego typu rozwiązanie technologiczne sprawia, że zastosowanie membran dachowych gwarantuje wodo i wiatroszczelność, ale także łatwość przeprowadzenia prac dekarskich.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier.

źródło i zdjęcie: Monier

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT