Zastosowanie wysokoparoprzepuszczalnej membrany

W upalne dni dachy nagrzewają się do bardzo dużych temperatur. Na naszych poddaszach robi się gorąco i nie pomaga nawet otwieranie okien. Włączamy klimatyzację, a nasze rachunki automatycznie idą w górę. Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście skuteczna izolacja, ale oprócz wełny lub pianki PIR warto na etapie budowy lub remontu dachu zastosować wysokoparoprzepuszczalną membranę. Dzięki temu poprawimy właściwości izolacyjne dachu, a tym samym zwiększymy wydajność energetyczną całego budynku.

Zastosowanie wysokoparoprzepuszczalnej membrany

Nadmierne temperatury latem to czas, w którym przypominamy sobie jak bardzo tęsknimy za zimą. Szczególnie jeśli właśnie zaaranżowaliśmy poddasze, a na zewnątrz panuje 30 stopniowy upał. Marka BRAAS proponuje skuteczną membranę wysokoparoprzepuszczalną, która w upalne dni może obniżyć temperaturę poddasza o nawet 3°C.

W tym celu marka BRAAS proponuje membranę Divoroll CLIMA+ S, która oddycha i skutecznie odbija energię promieni słonecznych. Divoroll CLIMA+ S odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Ale czy korzyści z zastosowania wysokoparoprzepuszczalnej membrany są wyłącznie latem? Oczywiście nie. Zimą Divoroll Clima+ S pozwala zatrzymać nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach. Dodatkowo, dzięki swej budowie, membrana usuwa wilgoć gromadzącą się pod dachem.

Membrana wygodna przy montażu

Membranę Divoroll Clima+ S zaprojektowano razem z dekarzami, mając na uwadze nie tylko uzyskanie wysokich parametrów technicznych, ale i łatwość jej montażu. Membrana posiada samoprzylepne paski, które gwarantują wodo- i wiatroszczelność, ale również znacznie ułatwiają pracę dekarzom. A ci nie mają łatwo, gdy muszą pracować w upale…

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT