O czym warto pamiętać, aranżując poddasze?

Dla komfortu przebywania na poddaszu bardzo duże znaczenie ma rodzaj pokrycia dachowego oraz izolacja połaci. Poddasze jest znakomitym miejscem do wykorzystania. Zanim zajmiemy się jego wyposażeniem stwórzmy tam jak najlepsze warunki.

O czym warto pamiętać, aranżując poddasze?

Nowoczesne budownictwo daje duże możliwości zagospodarowania poddasza. Szkoda zostawić je niewykorzystane. Niemal nieograniczone możliwości pozwalają na urządzić tam sypialnię, pokój dziecięcy, biuro czy nawet kuchnię.

O czym warto pamiętać aranżując poddasze?

Zamierzając wykorzystać poddasze na pomieszczenie użytkowe warto przemyśleć nie tylko odpowiedni wystrój wnętrza, ale również warunki akustyczne i termiczne. Według norm prawnych dopuszczalny poziom dźwięku przenikającego do mieszkania z zewnątrz nie może przekraczać 40 dB w ciągu dnia oraz 30 dB w nocy. Jest to hałas na poziomie niższym niż głośność zwykłej rozmowy. Przy wyższych wartościach ciężko byłoby wypocząć.

Aranżacja poddasza użytkowego wymaga więc zastosowania odpowiedniego wyciszenia już na etapie projektu. Solidna dachówka i skuteczna izolacja zapewnią komfort nawet podczas ulewnego deszczu. W przypadku pokrycia dachu blachodachówką, dźwięk dudnienia kropli deszczu o blachę szczególnie na poddaszu może okazać się uciążliwy dla domowników.

Stosunkowo ciężka dachówka skutecznie tłumi odgłosy spowodowane deszczem oraz porywami wiatru. Masa dachówki Amber 12V oferowanej przez Braas wynosi 3,6 kg. Nie jest więc łatwo wprawić ją w drgania. Dzięki temu stanowi bardzo skuteczną barierę przed hałasem z zewnątrz.

Dom kryty dachówką - BraasZastosowanie dachówki, w odróżnieniu od blachodachówki, przyczynia się również do lepszej izolacji termicznej. Bez względu na porę roku zapewnia ona pod dachem stabilną temperaturę. Gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, dachówki wolniej się nagrzewają. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka. Z kolei zimą dachówki powoli oddają ciepło. Nie jest ono zatem przez dach tak łatwo tracone.

Firma Monier Braas, wskazując o czym warto pamiętać aranżując poddasze, podkreśla także estetyczne zalety oferowanej dachówki ceramicznej Amber 12V. Dzięki jej nowoczesnemu wyglądowi nawet dach o prostej formie będzie się prezentował solidnie i elegancko.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT