Jak zniwelować upał na poddaszu użytkowym?

Lato zawitało do Polski na dobre. Tym, którzy nie wyjechali na urlop i zostali w domach, skwar może doskwierać. Jak uczynić użytkowe poddasze bardziej użytkowym?

Jak zniwelować upał na poddaszu użytkowym?

Po pierwsze materiał

Chcąc zniwelować negatywny wpływ upału na temperaturę wnętrza już na etapie budowy bądź wymiany pokrycia, należy wybrać materiał, który lepiej chroni przed wysoką temperaturą. Dachówka jest jednym z najstarszych rodzajów pokrycia. Stanowi nie tylko wyjątkowo trwały i odporny na warunki atmosferyczne materiał pokryciowy, ale również jest dobrym izolatorem. Nagrzewa się dużo wolniej niż na przykład blachodachówka.

Po drugie warstwa wstępnego krycia

Zastosowanie odpowiedniej izolacji oraz prawidłowej warstwy wstępnego krycia z pewnością poprawi mikroklimat poddasza. Dodatkowo, niektóre z membran, jak Divoroll CLIMA+ S BRAAS mają unikalne właściwości zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu. Membrana ta odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Divoroll CLIMA+ S poprawia komfort życia w lecie przez obniżenie ciepła wnikającego przez pokrycie dachowe aż o 21% i temperatury na poddaszu w czasie upałów o ok. 3°C.

Po trzecie nowoczesne technologie

W sukurs nieprzepadającym za wysoką temperaturą przychodzą również nowoczesne technologie. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest dachówka BRAAS Tegalit Protegon. Jest to betonowa dachówka płaska, której wyjątkowy design - wyraźnie poprowadzone linie i geometryczny wzór - trafia w gusta nawet najbardziej wymagających.

Tegalit doskonale sprawdzi się na dachu nowo wzniesionego budynku, nadając mu efektowny, nowoczesny wygląd. Jednak nie tylko jej elegancki i prosty kształt przyciąga uwagę inwestorów. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu podczas produkcji technologii Protegon, powierzchnię Tegalitu pokrywają pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Odbitych zostaje nawet do 300% promieniowania więcej niż w przypadku zwykłych dachówek. Dzięki temu w upalne dni temperatura na ich spodniej stronie jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT