Nowa generacja okien do poddaszy VELUX

Firma VELUX rozpoczęła wprowadzanie na rynek nowej generacji okien do poddaszy. Nowe produkty umożliwiają lepszy dostęp do naturalnego światła dziennego i charakteryzują się wyższą efektywnością energetyczną oraz zwiększonym komfortem użytkowania.

Nowa generacja okien do poddaszy VELUX

Nowa generacja okien do poddaszy VELUX zapewnia oszczędność energii przy zachowaniu wysokiej jakości. Zachowuje jednocześnie sprawdzone rozwiązania, będące znakiem firmowym okien VELUX.

"Przez ostatnie lata intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem nowej generacji okien do poddaszy VELUX. Wyznacza ona nowe standardy użytkowe dla milionów ludzi, którzy cieszą się światłem dziennym i świeżym powietrzem zapewnianym przez okna VELUX. Nowa generacja łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne ze znacznie zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej. Osiągamy w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną", mówi Jørgen Tang-Jensen, prezes grupy VELUX A/S.

Nowa generacja okien do poddaszy VELUXNowa generacja okien po wprowadzeniu VELUX Thermo Technology zyskała lepszą izolację cieplną. Obniżono współczynnik izolacyjności dla dachowych okien standardowych do Uw = 1,2 W/m²K. W połączeniu z większą powierzchnią szyby, zapewniającą do 18% więcej światła i pozyskującą do wnętrza domu więcej energii słonecznej, nowe okna dachowe znacznie poprawiają bilans energetyczny.

"Powierzchnia szyby została zwiększona z dwóch powodów. Po pierwsze, chcieliśmy poprawić energooszczędność nowego okna do poddaszy, tak aby cechowała je lepsza izolacyjność oraz większy zysk ciepła z energii słonecznej w zimnych okresach - zapewniając w rezultacie wyjątkowy bilans i efektywność energetyczną. Po drugie, więcej światła dziennego oznacza mniejsze zapotrzebowanie budynków na światło elektryczne, co przekłada się zarówno na oszczędności energii, jak i poprawę samopoczucia osób, które w nich mieszkają i pracują", wyjaśnia Jørgen Tang-Jensen.

Dzięki klapie wentylacyjnej, w nowej generacji okien do poddaszy VELUX wentylacja jest możliwa również wtedy, gdy okno jest zamknięte. Zapewnia ona bardzo wysoką wydajność i kontrolę dostępu świeżego powietrza.

W konstrukcji nowych okien dachowych zastosowano bardziej smukłe profile skrzydła i ościeżnicy, co nadaje oknom elegancki wygląd.

Nowa generacja okien do poddaszy firmy VELUX - montaż"Mamy przyjemność ogłosić, że nowa generacja okien do poddaszy VELUX oferuje również pełną gamę nowych, ulepszonych rozwiązań w zakresie wzornictwa, komfortu użytkowania oraz zasad montażu, które zadowolą wielu naszych klientów, dekarzy, sprzedawców oraz architektów na całym świecie", mówi Jacob Schambye, dyrektor handlowy Grupy VELUX.

Nowe produkty firmy VELUX można montować na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu. Przy instalacji na obniżonej głębokości okno jest zlicowane z pokryciem dachowym. Znajduje się ono 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii i oznacza bardziej estetyczny wygląd.

Gruntownie przeprojektowano również dotykowy panel sterowania VELUX INTEGRA®. Zapewnia on zaawansowany technologicznie i komfortowy sposób kontrolowania klimatu we wnętrzach z elektrycznymi oknami dachowymi.

Grupa VELUX rozpoczęła wprowadzanie nowej generacji okien do poddaszy na rynku niemieckim. Na rynek skandynawski produkty trafią wiosną 2012 r. W kolejnych krajach, w tym również w Polsce, nowe okna będą dostępne w 2013 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT