Firma Drutex uzyskała patent na okna dachowe

DRUTEX S.A., jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie poinformował, że firma uzyskała patent z Urzędu Patentowego w Austrii na wykonywanie okien dachowych z PVC.

Firma Drutex uzyskała patent na okna dachowe

Kilkuletnie badania i analizy działu badań i rozwoju oraz zespołu technologów firmy DRUTEX, przy współpracy z austriackimi konstruktorami, doprowadziły do opracowania autorskiego rozwiązania dotyczącego produkcji nowoczesnego systemu okien dachowych z PVC. Założenie patentu obejmuje produkcję okien opartą o własne profile oraz nowatorskie rozwiązania w samej konstrukcji okna, oraz jego funkcjonalności. Innowacyjna koncepcja stanowi milowy krok firmy na drodze do rozwoju oraz poszerzania kompleksowości swojej oferty.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku przez urząd patentowy w Wiedniu i uznanie innowacyjności rozwiązania ogłoszone zostało jeszcze w 2010 roku. Dzięki patentowi DRUTEX ma możliwość rozpoczęcia działań w kolejnej dziedzinie stolarki, a mianowicie okien dachowych, a co za tym idzie realizacji kolejnych etapów związanych z budową infrastruktury dla rozpoczęcia produkcji okien dachowych.

"Uzyskanie patentu na wykonanie okien dachowych z PVC jest dla nas kolejnym wyzwaniem i wierzę, że dzięki bogatej ofercie okien osiągniemy ponadprzeciętne korzyści rynkowe ze zwiększonego zainteresowania konsumentów tymi produktami. Zdobyty przez nas patent stanowi wynik zaangażowania i pracy wielu ludzi, to rezultat wielu godzin poświęconych opracowaniu innowacyjnych technologii, których wynikiem mają być nowoczesne okna" powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

"Uzyskany patent będący konsekwencją zaangażowania technologów firmy oraz naszych austriackich partnerów dowodzi kompetencji firmy i jej proinnowacyjnego podejścia. Opracowane w pełni nowoczesne rozwiązanie umożliwia nam wkroczenie w zupełnie nową dziedzinę stolarki, a mianowicie okna dachowe. Innowacyjność patentu związana przede wszystkim z jego designem i funkcjonalnością z pewnością odpowiada wysokim wyzwaniom współczesnego rynku. Opatentowane w Austrii rozwiązanie, to wyraz naszego dalszego rozwoju i konsekwencji w realizacji kolejnych inwestycji", dodaje Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

źródło i zdjęcie: drutex.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT