Drutex inwestuje w rozwój firmy

Producent okien i drzwi firma Drutex informuje, że spółka zakupiła kolejne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC. W czerwcu br. firma zainwestowała również w powiększenie własnej floty transportowej.

Drutex inwestuje w rozwój firmy

Obie inwestycje mają na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego firmy Drutex oraz zapewnienie Klientom jeszcze sprawniejszego procesu realizacji zamówień.

Firma zakupiła maszyny niemieckiej firmy URBAN i RAPID o wartości 1 mln euro. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków własnych spółki. Nowo zakupione maszyny zostaną zainstalowane pod koniec lipca br. w już istniejącym kompleksie hal produkcyjnych.

Dzięki kolejnym inwestycjom w sprzęt do produkcji stolarki PVC firma zwiększy swoje moce produkcyjne. Obecnie Drutex posiada sprawdzony i nowoczesny park maszynowy. Wszystkie urządzenia przeznaczone do produkcji okien i drzwi z PVC pozwalają na osiągnięcie produkcji na poziomie 5000 produktów dziennie.

Inwestycje w rozwój firmy Drutex obejmuje również powiększenie własnej floty transportowej. Dzięki zakupowi kolejnych dziewięciu samochodów ciężarowych oraz czterech dostawczych, producent okien dachowych i drzwi gwarantuje krótkie terminy realizacji zamówień i sprawną dostawę produktów. Obecnie spółka posiada już flotę składającą się z 38 własnych 40-tonowych zestawów i kilkudziesięciu mniejszych. Zakup kolejnych pojazdów ma na celu usprawnienie transportu tak w Polsce jak i w całej Europie.

"Kolejne inwestycje w nowoczesne maszyny do produkcji stolarki z PVC oraz powiększenie floty transportowej stanowią naturalną konsekwencję naszego rozwoju. To jest wymóg czasu i wynik rosnących zamówień. Sprzedaż naszych produktów stale rośnie, co potwierdzają rekordowe wyniki przychodów osiągnięte w pierwszym półroczu br. Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom oraz nowoczesnej flocie jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na sygnały płynące z rynku" powiedział Leszek Gierszewski, prezes Drutex.

"Obie inwestycje wpłyną z pewnością na wzrost potencjału firmy oraz jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, usprawniając proces produkcyjny i podnosząc jakość produktów. Dzięki tak proinwestycyjnej polityce dostarczamy klientom produkty najwyższej jakości, zapewniając im jednocześnie profesjonalną obsługę oraz sprawną dostawę produktów w całej Europie" dodaje Leszek Gierszewski.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Drutex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: drutex.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT