Trwa montaż konstrukcji dachu hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie

Nabiera tempa budowa hali widowiskowo-sportowej, która jest jedną z najważniejszych inwestycji w Szczecinie. W połowie stycznia 2012 r. rozpoczął się najtrudniejszy etap robót polegający na montażu rozległej konstrukcji dachu - informują włodarze Szczecina.

Trwa montaż konstrukcji dachu hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie

Inwestycja jest realizowana przy ul. Szafera, gdzie na terenie o powierzchni ok. 102 tys. m2 powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa oraz dwa budynki towarzyszące. Obecnie zamontowane zostały pierwsze sekcje konstrukcji dachu w głównym budynku hali.

Budowa konstrukcji dachu hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie ma się zakończyć na przełomie marca i kwietnia br. Równolegle do tych prac trwa wznoszenie ścian, słupów, stropów, posadzek, podciągów, klatek schodowych oraz trybun z nowoczesnych elementów prefabrykowanych.

Budowa całego kompleksu obiektów ma się zakończyć w pierwszej połowie 2013 r. Koszt wszystkich prac, które są prowadzone przez konsorcjum firm Erbud S.A., Maxi Star oraz Maxi - Star Konstruktor, wyniesie ok. 140 mln zł.

Hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie to jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji w tym mieście. Plany wzniesienia obiektu pojawiły się już w latach osiemdziesiątych, jednak przez długi okres czasu nie udawało się ich zrealizować. Kiedy w 2010 r. w końcu podpisano umowę na budowę hali, władze Szczecina podkreślały znaczenie tej inwestycji.

"Bardzo się cieszę, że zaczynamy tę inwestycję. Mieszkańcy wymieniali ją jako jedną z najważniejszych dla Szczecina. Najdłużej też na nią czekali. Już w połowie lat osiemdziesiątych z inicjatywy szczecińskich środowisk sportowych zaczęto zbierać środki na budowę hali. Teraz marzenie o hali w końcu się spełni" - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina, sygnując umowę na budowę obiektu.

źródło: szczecin.eu
zdjęcie: Erbud S.A.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT