Konkurs o staż VELUX w Danii

Do połowy maja 2012 r. można się jeszcze zgłaszać do konkursu, którego zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę zawodową w biurze architektonicznym firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Dla polskich studentów architektury jest on organizowany już po raz jedenasty.

Konkurs o staż VELUX w Danii

Zgłoszenie przesłane do 15 maja br. daje szansę uzyskania cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące będzie pracował pod kierunkiem doświadczonych architektów nad międzynarodowymi projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX. W poprzednich latach laureaci przygotowywali projekty modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku i szpitala w Chile oraz projektowali dom na wodzie w Amsterdamie.

"Staż VELUX w Danii to z pewnością szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale też ciekawa przygoda. Studenci mają możliwość poznania słynnych dzieł duńskiej architektury jak Black Diamonds - budynku królewskiej biblioteki zaprojektowanego przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter. Dla niektórych jest to początek wspaniałej międzynarodowej kariery", mówi Monika Kupska-Kupis, architekt w firmie VELUX Polska.

Konkurs o staż VELUX w Danii jest dwuetapowy. Międzynarodowe jury, do którego należą: Monika Kupska-Kupis, Lone Feiffer i Henryk Norlander Smith, współprojektant domu energooszczędnego LUMINA, wyłoni najlepszych kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń.

W drugim etapie, 30 maja br. w Krakowie, w siedzibie Katedry Kompozycji Urbanistycznej (A-31) na Wydziale Architektury, odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. Do komisji oceniającej dołączą wówczas polscy wykładowcy: prof. Jacek Gyurkovich i dr Wojciech Wicher z Politechniki Krakowskiej. Przy wyborze laureata jury będzie brało pod uwagę znajomość języka angielskiego, twórczą i kreatywną osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne.

Przez ostatnie 10 lat do biura architektonicznego w Danii trafiali najlepsi młodzi architekci z całej Polski. Potwierdza to ich dalsza ścieżka kariery. Jędrzej Kolesiński pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka po powrocie z Danii uzyskała w Szwecji doktorat, a biuro "MOOMOO" prowadzone przez Łukasza Pastuszkę i Jakuba Majewskiego zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 maja 2012 r. złożyć list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio dokumentującego umiejętności prezentacyjne i wizualizacje. Zgłoszenia należy składać w języku angielskim na adres e-mail: architekci@VELUX.pl. W tytule maila należy napisać "Student's practice 2012". Nazwisko zwycięzcy ogłoszone zostanie 12 czerwca. Koszty podróży i pobytu w Danii, a także kieszonkowe zapewnia VELUX. Staż odbędzie się w dniach od 1 sierpnia do 28 września 2012 r.

Harmonogram przebiegu konkursu o staż VELUX w Danii, w 2012 r.:

  • 15 maja - ostateczny termin złożenia dokumentów,
  • 30 maja - rozmowy kwalifikacyjne w Krakowie dla wyłonionych w I etapie kandydatów,
  • 12 czerwca - ogłoszenie zwycięzcy konkursu,
  • 1 sierpnia - przelot do Kopenhagi, rozpoczęcie stażu,
  • 28 września - powrót do Polski, zakończenie stażu.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT