Velux zainwestuje w Polsce ponad 190 mln zł

W związku z wprowadzeniem nowej generacji okien dachowych, firma Velux rozpoczęła w 2012 r. proces modernizacji linii produkcyjnych w swoich fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie, który zakończy się jesienią br. Dzięki nowym inwestycjom o wartości ponad 190 mln zł, zwiększeniu ulegnie również powierzchnia produkcyjna w tych zakładach.

Velux zainwestuje w Polsce ponad 190 mln zł

Uruchomienie nowych inwestycji Grupy Velux w Polsce podyktowane było różnicami pomiędzy obecną a nową generacją okien do poddaszy. Okazało się, że z tego powodu niezbędne będzie przestrojenie maszyn produkcyjnych. Niewykluczone jednak, że duński producent zdecyduje się również zakupić nowe, bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Modernizacja parku maszynowego pociągnęła za sobą konieczność zwiększenia powierzchni produkcyjnej o ok. 11 tys. m2.

Nowa generacja okien do poddaszy Velux ma pojawić się na polskim rynku w 2013 r. Jak zapowiadają przedstawiciele tej firmy, innowacyjne produkty ustanowią nowe standardy w zakresie wydajności  energetycznej okien połaciowych oraz wygody ich użytkowania.

"Jest to największa inwestycja firmy Velux w Polsce od 14 lat i ważny krok w procesie rozwoju firmy. Dzięki zwiększonym mocom, zmodernizowanemu procesowi produkcji, oraz wyjątkowym cechom oferowanym przez nową generację okien połaciowych, będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na pojawiające się potrzeby naszych klientów. Planowane inwestycje są wynikiem zmian produktowych oraz rosnącej popularności okien Velux w Europie Środkowej i Wschodniej"  - powiedział Jørgen Tang-Jensen, Prezes Grupy Velux.

Rosnące zainteresowanie oknami sygnowanymi logiem Velux potwierdzają wyniki spółki NB Polska w 2011 r., która jest podmiotem prawnym fabryk w Gnieźnie oraz Namysłowie. Obroty firmy sięgnęły blisko 608 mln zł, co stanowi wzrost o 6,5% w porównaniu do 2010 r. Również spółka handlowa duńskiego producenta w Polsce - Velux Polska Sp. z o.o. zanotowała wyższe obroty, które wyniosły 108 mln zł, co oznacza 5,9% wzrost względem roku poprzedniego. Rozwój sprzedaży pociągnął za sobą również konieczność zwiększenia liczby załogi, zarówno produkcyjnej jak i handlowej, o 1,4% w porównaniu do 2010 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Velux Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Velux

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT