Model Home 2020 Grupy VELUX nominowany do Sustainable Energy Europe Award

Projekt promujący zrównoważone budownictwo znalazł się wśród przedsięwzięć nominowanych do nagrody przyznawanej w ramach organizowanego w Brukseli Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Nominacja została przyznana w kategorii "mieszkanie".

Model Home 2020 Grupy VELUX nominowany do Sustainable Energy Europe Award

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii odbędzie się w dniach 18 - 22 czerwca 2012 r. Jest to najważniejsze wydarzenie w Europie, które promuje energooszczędne technologie wśród przedsiębiorców i konsumentów. Spotkania, pokazy i konferencje promujące poszanowanie energii oraz odnawialne źródła energii zgromadzą przedstawicieli setek organizacji.

Projekt Maison Air et Lumière - VELUX Model Home 2020, fot. Adam MørkW tegorocznym konkursie wzięły udział aż 262 projekty z krajów członkowskich UE. Przedstawiają one wysiłki podejmowane w zakresie tworzenia zrównoważonych budynków i mogą być źródłem dalszych inspiracji. Do nagrody nominowano 25 projektów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19 czerwca br. podczas uroczystej gali prowadzonej przez komisarza ds. energii Günthera H. Oettingera.

Projekt architektoniczny Model Home 2020 Grupy VELUX opiera się na zasadzie domów aktywnych, która głosi, że budynki powinny więcej dawać niż brać w odniesieniu do takich elementów jak energia, klimat w pomieszczeniach oraz środowisko naturalne. Zgodnie z założeniami Model Home 2020 w 5 europejskich krajach - w Austrii, Danii, Francji, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii - powstało 6 domów. Są bardzo komfortowe i pełne światła oraz charakteryzują się niskim poziomem zużycia energii. Ich nowoczesna architektura została dopasowana do lokalnych realiów i upodobań.

Istotnym elementem projektu jest testowanie budynków w naturalnych warunkach użytkowania. Wnioski posłużą do udoskonalania koncepcji energooszczędnego budownictwa oraz zastosowanych w domach produktów VELUX.

Model Home 2020 - projekt Maison Air et Lumière - VELUX, fot. Adam Mørk"Pracujemy nad projektem Model Home 2020 od czterech lat, a naszym celem jest zbadanie zależności pomiędzy efektywnością energetyczną, a dobrym klimatem wnętrz jaki powstaje w oparciu o światło dzienne oraz świeże powietrze. Wyniki najnowszych badań pokazują, że możliwe jest wykorzystanie współczesnych materiałów do budowy domów spełniających wymagania energetyczne 2020 roku", mówi dyrektor projektu w Grupie VELUX - Lone Feifer.

Sustainable Energy Europe Award jest nagrodą przyznawaną od 2006 r. europejskim projektom dotyczącym energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Wyróżniane są przedsięwzięcia mające potencjał wywierania dużego wpływu na rynek i społeczeństwo oraz mogą być stosowane powszechnie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: VELUX - Adam Mørk

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT