Więcej miejsca na poddaszu

Firma VELUX od lat tworzy innowacyjne standardy i rozwiązania dla poddaszy. Tym razem proponuje nową kolekcję produktów, która nie tylko zadba o przyjazny klimat wnętrza, ale również stworzy wrażenie jeszcze większej przestrzeni w pokojach pod dachem. Produkty tej kategorii można wykorzystać zarówno w nowych budynkach, jak i przy remontach czy adaptacjach.

Więcej miejsca na poddaszu

Więcej przestrzeni na poddaszu

To innowacyjne rozwiązanie, które jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej lukarny. Okna dachowe montowane są w cztero- lub sześcioelementowe zestawy, dzięki wykorzystaniu gotowego kompletu wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku. Dla mieszkańców poddasza największą różnicę widać jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni i nabiera nowoczesnego charakteru. Co więcej, okna z tym rozwiązaniem zapewniają nieograniczony widok na zewnątrz i doprowadzają do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza

Lukarna daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność, gdyż w zestawy można łączyć dowolne okna dachowe. Dla ochrony przed słońcem można wyposażyć je w rolety wewnętrzne, dostępne w wielu typach i kolorach oraz markizy, chroniące pomieszczenie przed nagrzewaniem, ale nieograniczające widoku na zewnątrz i dostępu światła. Dla jeszcze większego komfortu warto zdecydować się na system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA®, który działa na zasadzie fal radiowych, dzięki czemu oknem można operować z dowolnego miejsca w domu. Dotykowy panel sterowania ma praktyczne programy użytkowe, dzięki którym można np. zaprogramować wietrzenie wnętrza lub zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie.

Balkon na poddaszu

Kolejne produkty z nowej kolekcji to balkon dachowy i okno balkonowe. Można zastosować je zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym apartamencie.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio, to specjalne okno, które w kilka chwil można przekształcić w niewielki balkon. Mechanizm jest bardzo prosty: górną część unosi się do kąta 45°, a dolna z barierkami po bokach wysuwa do przodu. Co więcej, balkon jest tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby równocześnie. Większy rozmiar to także lepszy widok na zewnątrz oraz więcej światła. Jako meble balkonowe posłużą sofy i krzesła z salonu, a domowe kwiaty ustawione pod oknem nacieszą się słońcem. Rozwiązanie polecane jest do poddaszy bez ścianki kolankowej.

Jeśli zależy nam na małym tarasie całkowicie na zewnątrz, to możemy rozważyć drugie rozwiązanie - okno balkonowe VELUX GEL. W tym wypadku zestaw elementów okiennych umożliwia wyjście na taras, który można stworzyć w istniejącej konstrukcji dachu. Okno balkonowe sprawdzi się w domach jednorodzinnych ze ścianką kolankową, gdzie dobrym pomysłem jest dobudowanie niezależnej konstrukcji zewnętrznej. Co ważne, okna balkonowe można łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi i w ten sposób stworzyć jeszcze większe przeszklenie.

Elementy doświetlające poddasze

Ostatnią grupą produktów z nowej kategorii są dodatkowe elementy doświetlające. Umożliwiają one atrakcyjne przedłużenie okna w dół i zapewniają jeszcze szerszy widok, nawet do samej podłogi. W pomieszczeniach ze ścianką kolankową można zastosować otwierane uchylnie pionowe okno kolankowe lub nieotwierany element pionowy. Do poddaszy bez ścianki kolankowej przeznaczone są dolne elementy doświetlające, które montuje się pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Okna z elementami doświetlającymi warto łączyć w zestawy - montować je obok siebie lub jedno nad drugim, by doprowadzić do wnętrza jeszcze więcej światła.

Nowatorskie rozwiązania to poprawa nie tylko estetyki wnętrza, lecz także komfortu mieszkania.

oprac. Agnieszka Zygmunt
tekst i zdjęcia: VELUX

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT