Oszczędź na ogrzewaniu i chroń środowisko: izolacja dachu URSA PureFloc

Prawidłowo wykonana izolacja termiczna dachu i poddasza, która jest bezpieczna, trwała i ekologiczna, jest równie istotna jak izolacja innych przegród, takich jak ściany czy fundamenty.

Oszczędź na ogrzewaniu i chroń środowisko: izolacja dachu URSA PureFloc

Dobra izolacja to mniej zużytej energii

Energia, niezależnie czy elektryczna, systemowa, czy pochodząca ze spalania gazu, oleju i innych paliw kopalnych, staje się coraz droższa. Warto szukać sposobów na zmniejszenie jej zużycia. Ocieplenie za pomocą wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych to prosty i skuteczny krok w tym kierunku.

Inwestycja w odpowiednie materiały termoizolacyjne pozwala ograniczyć straty energii i związane z nimi koszty, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Doskonałym rozwiązaniem do izolacji dachów i stropodachów jest wełna do wdmuchiwania URSA PureFloc. Ten innowacyjny materiał cechuje się bardzo niskim i niezmiennym w czasie współczynnikiem przenikania ciepła (lambda) wynoszącym 0,034 - 0,036 W/(mK) przy niskiej gęstości własnej rzędu 20-30 kg/m³.

URSA PureFloc zapewnia również doskonałą ochronę akustyczną, skutecznie pochłaniając dźwięki z zewnątrz, takie jak odgłosy deszczu czy wiatru. Jest lekka, paroprzepuszczalna i ma najwyższą klasę reakcji na ogień A1, co oznacza, że jest niepalna, zwiększając tym samym bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców.

Dodatkowym atutem jest jej sprężystość i elastyczność, dzięki czemu szczelnie wypełnia wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni.

Izolacji można nadać dowolną, wymaganą grubość. Warto również zwrócić uwagę na jej wysoką wydajność – jedno opakowanie wystarcza na wykonanie 0,5 do 0,8 m³ izolacji.

URSA Pure Floc - izolacja termiczna do wdmuchiwania:

  • Izolacja termiczna - wełna jest wytwarzana w większości (>80%) ze stłuczki szklanej, co pozwala na skuteczne zatrzymywanie ciepła i redukcję strat energii.
  • Bezpieczeństwo - niepalność - wełna URSA PureFloc jest niepalna, posiada klasę reakcji na ogień A1, co czyni ją bezpiecznym rozwiązaniem do izolacji dachów.
  • Trwałość i niski wpływ na środowisko - dzięki niezwykle długiej żywotności, wełna URSA PureFloc jest trwałym rozwiązaniem. Zawiera znaczną ilość surowców wtórnych, co minimalizuje jej wpływ na środowisko.
  • Ochrona przed wilgocią - puszysta struktura wełny doskonale przepuszcza powietrze, co redukuje ryzyko kondensacji pary wodnej, chroniąc przed wilgocią i powstawaniem pleśni.

Aplikacja wełny URSA Pure Floc

Wełna jest wdmuchiwana za pomocą specjalistycznych maszyn dostępnych u wielu wykonawców. Proces ten jest prosty i szybki, można go przeprowadzić w każdej temperaturze, więc pora roku nie ma tutaj znaczenia.

W ciągu kilku godzin izolacja jest gotowa.

Materiał nie wiąże się chemicznie ani mechanicznie z innymi elementami czy materiałami. Nie ma potrzeby zabezpieczania powierzchni przed nadmuchem, co skraca czas wykonania.

Izolacja nie wymaga okresu aklimatyzacji ani stabilizacji, dzięki czemu pomieszczenia mogą być od razu użytkowane. Po zakończeniu prac przeprowadza się dokładną kontrolę jakości, sprawdzając zużycie, gęstość, grubość i równomierność izolacji.

Korzyści środowiskowe i społeczne:

  • Wspieranie zrównoważonego rozwoju - zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ograniczenie użycia paliw kopalnych poprzez skuteczną izolację wełną URSA PureFloc wspiera cele zrównoważonego rozwoju, przyczyniając się do ochrony środowiska.
  • Poprawa jakości powietrza - ograniczenie emisji związanych ze spalaniem paliw kopalnych pozytywnie wpływa na jakość powietrza, zmniejszając zanieczyszczenia, w tym smog, i poprawiając warunki zdrowotne.
  • Wsparcie finansowe - wydatki związane z zakupem i instalacją wełny URSA PureFloc mogą być rozliczane w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej oraz programu Czyste Powietrze.

Poprawa efektywności energetycznej budynku

Zastosowanie wełny mineralnej URSA PureFloc nie tylko poprawia efektywność energetyczną budynku, ale również odgrywa istotną rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Optymalna izolacja pozwala na efektywne zarządzanie zużyciem energii, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Taka praktyka jest właściwym krokiem w kierunku zrównoważonego i ekologicznego podejścia do ogrzewania budynków.


Źródło i zdjęcia: URSA

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT