Rozstrzygnięto konkurs o staż architektoniczny VELUX w Danii

Zakwalifikowani do udziału w stażu w biurze firmy VELUX przez dwa miesiące będą wspierać realizację międzynarodowych projektów architektonicznych. W XI edycji konkursu odbywającego się w Polsce zwyciężyła studentka czwartego roku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Rozstrzygnięto konkurs o staż architektoniczny VELUX w Danii

W biurze architektonicznym firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi, nowe trendy oraz unikalne rozwiązania stosowane we współczesnym budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, poznawać będzie Agnieszka Batkiewicz. Studentka pochodząca z Nowego Targu została wybrana ze względu na ciekawe portfolio. Jury doceniło fakt, że w swoich realizacjach uwzględnia lokalne warunki krajobrazowe i angażuje się w różnorodne projekty - od urbanistycznych po indywidualne. Zaprezentowane w portfolio prace potwierdzają szerokie zainteresowania architektoniczne i dowodzą indywidualnego podejścia do projektowania.

"Staż architektoniczny organizujemy od 2001 r. i z edycji na edycję obserwujemy coraz wyższy poziom kandydatów, którzy zgłaszają się do konkursu. Możliwość wspierania tak utalentowanych młodych osób przynosi nam w VELUX ogromną satysfakcję. Absolwenci naszego programu stażowego odnoszą wiele sukcesów zawodowych w Polsce i za granicą, z czego jesteśmy bardzo dumni", mówi członek komisji konkursowej - Monika Kupska-Kupis - architekt VELUX Polska.

"Zdecydowałam się aplikować o staż w biurze architektonicznym VELUX m.in. dlatego, że lubię duński design i architekturę, która podporządkowana jest zasadom zrównoważonego rozwoju, a także wyróżnia się funkcjonalnością i ponadczasowością. Wierzę, że praca pod okiem doświadczonych duńskich specjalistów pozwoli mi zdobyć cenną wiedzę, co zaowocuje w moim przyszłym życiu zawodowym", mówiła tegoroczna zwyciężczyni konkursu o staż architektoniczny VELUX w Danii - Agnieszka Batkiewicz.

Przez dwa miesiące stażyści wezmą udział w bieżącej pracy biura architektonicznego VELUX, wspierając realizację międzynarodowych projektów. Biuro VELUX w Hørsholm słynie z realizacji wykorzystujących światło dzienne do efektywnego oświetlania pomieszczeń.

Konkurs organizowany dla polskich studentów architektury jest również szansą poznania słynnych dzieł architektonicznych, które powstały w Danii. Należą do nich m.in. Black Diamonds - budynek królewskiej biblioteki zaprojektowanej przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter. Firma VELUX pokrywa koszty wyjazdu do Danii oraz pobytu na miejscu.

Wśród studentów architektury konkurs o staż architektoniczny VELUX w Danii cieszy się dużą renomą. Prowadzone przez Łukasza Pastuszkę biuro "MOOMOO" w 2009 r. zostało przez magazyn Wallpaper uznane za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie. Ewa Białecka uzyskała doktorat w Szwecji, a Jędrzej Kolesiński pracuje w biurze architektonicznym Foster & Partners. Zatem wyniki i dalsza praca absolwentów tego programu potwierdzają, że wygrywają najlepsi.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy VELUX, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT