Projekt polskiego architekta doceniony na świecie

Projekt Muzeum Imigrantów Latynoskich w Miami, którego autorem jest polski architekt - Maciej Zawadzki, zyskał uznanie jury World Architecture Festival w Barcelonie. Najbardziej charakterystycznymi elementami projektu są dach i elewacje, które razem tworzą spiralną konstrukcję mającą symbolizować gwałtowną falę morską.

Projekt polskiego architekta doceniony na świecie

Projekt Macieja Zawadzkiego, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, zdobywa uznanie na całym świecie. Oprócz udziału w prestiżowym wydarzeniu, jakim jest World Architecture Festival w Barcelonie, projekt doceniło również słynne pismo Wallpaper. Redaktorzy magazynu umieścili polskiego architekta na Wallpaper Graduate Directory 2011 -  liście najlepszych absolwentów architektury. Zawadzki jest jedynym Polakiem, który został umieszczony na tej liście.

Projekt polskiego architekta - Muzeum Imigrantów Latynoskich w Miami jest poświęcony imigrantom, którzy od wielu lat opuszczają swoje ojczyzny w Ameryce Łacińskiej i imigrują do Stanów Zjednoczonych. Krawędzie pokrycia dachowego łączą się płynnie z krawędziami elewacji, tworząc spiralną formę. Ma ona symbolizować gwałtowną falę morską, która pozbawiła życia wielu imigrantów płynących na drewnianych tratwach w kierunku Stanów Zjednoczonych.

Kształt budynku został zaprojektowany również z uwzględnieniem huraganów, jakie nawiedzają okolice Miami każdego roku. Spiralna konstrukcja dachowo-elewacyjna ma oprzeć się naporowi gwałtownego wiatru.

Za promowanie rozwiązań dostosowujących budynki do potrzeb osób niepełnosprawnych, praca polskiego architekta została zgłoszona także do nagrody WAF Prize for Accessibility In Architecture. Ponadto internauci mogą samodzielnie głosować na projekt Zawadzkiego, ponieważ został on również zgłoszony do konkursu People's Choice Award. Swój głos można oddać do końca października na stronie openbuildings.com.

źródła: m-j-z.eu, archirama.pl
zdjęcia:  m-j-z.eu

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT