Zakończył się konkurs stażowy Velux

Jubileuszową 10tą edycję konkursu na staż w biurze architektonicznym firmy Velux wygrała Katarzyna Sobuś, studentka architektury Politechniki Wrocławskiej. W nagrodę wyjedzie na dwumiesięczny staż do znajdującego się w Hørsholm koło Kopenhagi biura architektonicznego firmy Velux, które zajmuje się m.in. rolą światła dziennego w architekturze.

Zakończył się konkurs stażowy Velux

W trakcie tegorocznego konkursu wpłynęło 20 zgłoszeń przez co jury miało na prawdę trudne zadanie. "Świadczy to o wysokiej randze naszego programu stażowego, który na dobre zapisał się w kalendarzu studentów architektury oraz o doskonałych umiejętnościach kandydatów" mówi Monika Kupska-Kupis, architekt Velux Polska, członek komisji konkursowej.

Zakończony konkurs stażowy Velux był dwuetapowy. W pierwszej części jury składające się z architektów Velux zweryfikowało aplikacje kandydatów, w drugiej natomiast przeprowadzone zostały rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń. O zwycięstwie Katarzyny Sobuś zdecydowały: jej twórcza i kreatywna osobowość, szerokie zainteresowania architektoniczne, także w obszarze wykorzystania światła dziennego oraz rozwiązań ekologicznych, bogate doświadczenie zawodowe i doskonałe umiejętności wizualizacyjne.

Konkurs stażowy Velux został zorganizowany już po raz dziesiąty. Jego idea opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy nt. ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze, które są kluczowymi wartościami dla firmy.

Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu w biurze architektonicznym Velux w Danii, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe. Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe Velux w Hørsholm pod okiem najlepszych architektów.

W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w projektowaniu akcji modernizacyjnej kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

"Przez ostatnią dekadę w ramach programu stażowego Velux do naszego biura architektonicznego w Danii trafiali najlepsi młodzi architekci z całej Polski. Potwierdza to ich dalsza ścieżka kariery. Naszymi stypendystami byli m.in. Jędrzej Kolesiński, który następnie pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka, która po powrocie z Danii zrobiła doktorat w Szwecji, czy Łukasz Pastuszka, którego biuro "MOOMOO", prowadzone wraz z Jakubem Majewskim, zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie. Podobnych sukcesów życzę również tegorocznej laureatce" mówi Monika Kupska-Kupis.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Velux.

źródło i zdjęcie: Velux

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT