Świetlik tunelowy TWR w finale konkursu Dobry Wzór 2011

Produkt firmy Velux - świetlik tunelowy TWR z modułem słonecznym został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór 2011, który ma na celu promowanie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług na polskim rynku. Nagrody przyznaje corocznie Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Świetlik tunelowy TWR w finale konkursu Dobry Wzór 2011

Świetlik tunelowy TWR firmy Velux to innowacyjny produkt najwyższej jakości, który został zaprojektowany przez duński zespół Velux. Umożliwia on doprowadzanie światła dziennego do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania typowych okien fasadowych ani okien dachowych. Specjalny tunel światłonośny tego produktu odbiera promienie słoneczne z zewnętrznej części świetlika, która zamontowana jest w połaci dachowej, i kieruje je do wnętrza budynku.

Charakterystycznym elementem świetlika tunelowego TWR jest moduł słoneczny, którego autorem jest światowej sławy projektant wzornictwa przemysłowego Ross Lovegrove. Moduł słoneczny umożliwia dostosowanie natężenia i kąta padania światła oraz jego delikatne rozproszenie. Przypomina on nowoczesną lampę o prostej i czystej formie, która umieszczona jest na suficie. Niezwykły projekt Lovegrove’a zdobył w 2010 roku prestiżową nagrodę Red Dot Design jako produkt najlepszy z najlepszych.

"Odpowiadając na potrzeby polskich klientów, którzy przywiązują coraz większą wagę do wystroju wnętrz, Velux stara się proponować innowacyjne rozwiązania, które mogą również stanowić element dekoracyjny. Cel ten osiągamy dzięki współpracy ze światowej sławy designerami" - powiedział Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy Velux.

Świetlik tunelowy TWR znajduje zastosowanie w takich pomieszczeniach jak łazienki czy korytarze. Jest on produktem przyjaznym dla środowiska, a przy tym jest także ekonomiczny, ponieważ pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. Nawet w pochmurny dzień świetlik tunelowy generuje tyle samo światła co tradycyjna żarówka 60 W.

Świetlik tunelowy TWR firmy Velux znalazł się w gronie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości w kategorii Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna i Sfera usług. Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił funkcjonalność produktu oraz jego prostą, estetyczną w wyrazie formę, która staje się subtelnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Velux Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Velux Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT