Nowy Dyrektor Generalny VELUX Polska

Jacek Siwiński objął stanowisko Dyrektora Generalnego VELUX Polska, polskiej spółki handlowej produkującej okna do poddaszy. Jego pierwszym celem jest pomyślne wprowadzenie na rynek Nowej Generacji okien dachowych.

Nowy Dyrektor Generalny VELUX Polska

Zmiany personalne w zarządzie spółki, wprowadzone od 1 marca 2013 r., zbiegają się w czasie ze zmianą oferty produktowej. Grupa VELUX powitała Jacka Siwińskiego, aby pokierował on wprowadzeniem na polski rynek Nowej Generacji okien dachowych, co jest obecnie najważniejszym przedsięwzięciem firmy.

Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość wspólnej pracy. Rynek polski jest dla nas niezwykle ważny, biorąc pod uwagę zarówno sprzedaż, jak i produkcję. W ubiegłym roku Grupa VELUX zainwestowała blisko 200 mln złotych w fabryki w Polsce. Inwestycja objęła przede wszystkim ich modernizację i przystosowanie linii produkcyjnych do produkcji Nowej Generacji okien. Obecnie koncentrujemy się na zbieraniu zamówień na nowe produkty, jestem przekonany, że Jacek Siwiński sprosta temu zadaniu, mówi Jørgen Tang-Jensen, Prezes Grupy VELUX.

Cieszę się, że dołączyłem do zespołu VELUX Polska i tak wartościowego przedsiębiorstwa. Moja poprzednia firma Bosch i nowa - VELUX to spółki o silnych wartościach i wysokiej etyce biznesowej. Obydwie marki są bardzo silne i innowacyjne na swoich rynkach. Z niecierpliwością oczekuję na spotkania klientami VELUX. Przede mną nowe wyzwania, a w szczególności wprowadzanie na polski rynek nowych, ulepszonych okien. Jestem przekonany, że dzięki mojemu profesjonalnemu doświadczeniu będę mógł wesprzeć realizację celów firmy w Polsce, powiedział Jacek Siwiński, nowy Dyrektor Generalny VELUX Polska.

Jacek Siwiński objął stanowisko Dyrektora Generalnego VELUX Polska z dniem 1 marca 2013 r. i zastąpił na tym stanowisku Lidię Mikołajczyk-Gmur, która po 20 latach w firmie i po 10 latach na stanowisku Dyrektora Generalnego, ustępuje z tego stanowiska w ramach jej programu odejścia na emeryturę.

Lidia Mikołajczyk-Gmur była lojalną, profesjonalną i oddaną Dyrektor Generalną, dlatego też Grupa VELUX bardzo docenia duży wkład, który wniosła do firmy podczas swojej kariery, mówi Prezes Grupy VELUX. Lidia Mikołajczyk-Gmur będzie kontynuować swoje relację z Grupą VELUX jako konsultant Fundacji VELUX.

Jacek Siwiński ma 45 lat i od 1993 r. pracował w firmie Robert Bosch na różnych stanowiskach. Między innymi w branży instalacyjnej zbudował i wzmocnił markę Junkers na polskim rynku. Był dyrektorem generalnym nowo założonego przedstawicielstwa Grupy Bosch i przez kilka lat pracował na Bliskim Wschodzie. W roku 2004 wrócił do Polski i objął stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży w dziale elektronarzędzi. Ukończył Politechnikę Warszawską na wydziale Automatyki i Robotyki. Przez lata rozwijał swoje umiejętności menadżerskie nie tylko w praktyce biznesowej, ale także poprzez dodatkową edukację. W 1997 r. ukończył podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie, obecnie kończy studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

źródło i zdjęcie: VELUX

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT