Izolacja termiczna dachu a kolorystyka pokrycia

Od pewnego czasu widoczna jest tendencja do wykonywania dachów o ciemnych kolorach. Nie wszyscy mają świadomość jaki wpływ na warunki panujące wewnątrz budynku ma kolor pokrycia. W ciepłe dni może to powodować znaczne zwiększenie wydatków na klimatyzowanie pomieszczeń.

Izolacja termiczna dachu a kolorystyka pokrycia

Ponieważ ciemne powierzchnie absorbują światło bardziej niż jasne, czarne dachy w słoneczne dni mogą nagrzewać się nawet do 85°C. Naturalnie przekłada się to na wyższą temperaturę w środku budynku. Może to znacznie zwiększyć rachunki za energię z powodu intensywnego korzystania z urządzeń klimatyzacyjnych.

Wydaje się zatem, że wybór ciemnej kolorystyki pokrycia dachu jest niekorzystny. Nie musi tak być jeżeli zastosowana zostanie odpowiednia izolacja połaci. Taka izolacja o wysokiej jakości stanowi dla domu wymierną oszczędność. Skuteczny materiał izolujący zatrzyma w budynku ciepło zimą i ochroni go przed nadmiernym nagrzewaniem w okresie letnim.

Działanie izolacji DivoDamm BraasW przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu ciemnego dachu należy zadbać o jak najlepszą izolację termiczną. Im wyższej jakości materiał zostanie wybrany, tym mniejsze będą koszty użytkowania, szczególnie na poddaszu. Powszechnie stosowane rozwiązania oparte na włóknach szklanych mogą się okazać niewystarczające. Układanie waty między krokwiami powoduje powstawanie mostków termicznych, przez które ucieka lub dostaje się ciepło.

Warto rozważyć skuteczne i eliminujący mostki termiczne rozwiązanie, które proponuje firma Monier Braas - izolacyjny system DivoDamm. Poszczególne elementy systemu łączy się ze sobą i układa jako jedną powierzchnię ponad krokwiami. Całość może być montowana bez deskowania.

System izolacji nakrokwiowej Braas DivoDamm Top System izolacji nakrokwiowej Braas DivoDamm Pro

System izolacji termicznej DivoDamm wykonany jest z wysokowydajnego materiału - poliuretanu PIR. Produkty DivoDamm doskonale nadają się do trwałej izolacji dachu w nowym budownictwie oraz do modernizacji budynków istniejących. Za wyborem Braas DivoDamm, obok korzystnych właściwości izolacyjnych, przemawia także doskonała trwałość. Inwestycja jest bardzo opłacalna. Właściwa izolacja termiczna dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% traconego ciepła oraz wyeliminować nagrzewanie poddasza wywoływane przez ciemną kolorystykę pokrycia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier Braas, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT