Podwójnie skuteczna ochrona dachu

Dach, tak jak ściany domu, stanowi ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, utratą ciepła i wnikaniem wilgoci. Aby  tworzył skuteczną izolację, jego zabezpieczenie powinno być priorytetowym działaniem w procesie prowadzonych prac wykończeniowych. Firma IZOHAN, producent m.in. profesjonalnych systemów izolacji, rekomenduje wykonanie ocieplenia w układzie klejono-zgrzewanym z wykorzystaniem najnowszej papy podkładowej Nexler Stick.

Podwójnie skuteczna ochrona dachu

Nexler Stick jest papą modyfikowaną SBS, samoprzylepną, a tym samym idealną wszędzie tam, gdzie niewskazane lub zabronione jest użycie otwartego ognia, np. na podłożach drewnianych, blachach i izolacjach styropianowych. Produkt znajduje zastosowanie jako  dolna warstwa systemów wielowarstwowych, izolacja ścian i fundamentów oraz izolacja przeciwwilgociowa. IZOHAN szczególnie poleca go do wykonywania dwuwarstwowej izolacji z dociepleniem w systemie klejono-zgrzewanym z wykorzystaniem styropianu.

Aby przeprowadzić prawidłową izolację należy oczyścić podłoże i zagruntować je produktem Nexler Grunt AJ008, a następnie ułożyć na nim warstwę paroizolacyjną z papy Nexler Standard 30, która zabezpiecza ona przed przenikaniem pary wodnej z wnętrza budynku do pokrycia dachowego. Kolejnym krokiem jest ułożenie warstwy termoizolacji ze styropianu, który należy przymocować do paroizolacji klejem Izohan Izobud WK.

Efektywna izolacja składa się z dwóch warstw papy modyfikowanej SBS: podkładowej samoprzylepnej Nexler Stick i nawierzchniowej Nexler Premium 53H. Papa podkładowa samoprzylepna, dzięki specjalnej samoklejącej warstwie bitumicznej, nie wymaga zgrzewania, dzięki czemu z łatwością można ją mocować na różnego rodzaju podłożach. Warstwę nawierzchniową zgrzewamy palnikiem do warstwy podkładowej. W ten sposób otrzymujemy skuteczną barierę izolacyjna, chroniącą dom przed działaniem czynników atmosferycznych, zmianami temperatury, promieniami UV, wodą i wiatrem, wnikaniem wilgoci i utratą ciepła.

Papa Nexler Stick jest dostępna w rozmiarze 10m x 1m x 2,5 mm. Jej osnowę stanowi welon szklany o gramaturze 60g/m2. Temperatura giętkości wynosi -20˚C.

źródło i zdjęcie: Izohan

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT