IZOHAN z Diamentową Statuetką „Przedsiębiorstwa Fair Play”

Firma IZOHAN już po raz piętnasty z rzędu została wyróżniona tytułem "Przedsiębiorstwa Fair Play". 12 grudnia, podczas uroczystej gali w Warszawie, nagrodę specjalną - Diamentową Statuetkę odebrał prezes zarządu firmy, Paweł Ziembiński.

IZOHAN z Diamentową Statuetką „Przedsiębiorstwa Fair Play”

Celem programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" jest promocja etyki w działalności gospodarczej. Inicjatywa zachęca polskie firmy do przestrzegania norm rzetelnego postępowania w relacjach między przedsiębiorstwem a klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami oraz społecznością lokalną oraz władzami, jak również podejmowania działań zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi.

Program przebiega dwuetapowo. Najpierw, firmy przesyłają zgłoszenia oraz wypełniają ankietę weryfikującą. Odpowiedzi są następnie oceniane przez kapitułę konkursu, a przedsiębiorstwa, które zdobędą przynajmniej 70 punktów na 100 możliwych, przechodzą do drugiego etapu, w którym przedstawiciele programu dokonują audytu w siedzibie finalistów. Podczas badania audytorzy oceniają działalność firmy pod kątem przestrzegania zasad opisanych w Kodeksie Etyki programu. Po uzyskaniu pozytywnej opinii, uczestnicy otrzymują certyfikat "Przedsiębiorstwa Fair Play".

Firmy, które zostały nagrodzone certyfikatem w piętnastu kolejnych edycjach otrzymują nagrodę specjalną - Diamentową Statuetkę. Wśród nich, w tym roku znalazł się IZOHAN.

"Jesteśmy obecni wśród laureatów programu już od 1999 r." - mówi Paweł Ziembiński, prezes zarządu spółki IZOHAN. "To najlepszy dowód na to, że nasza firma działa zgodnie z duchem fair play i przykłada dużą wagę do etyki w biznesie, nie tylko wobec partnerów, ale wobec całego wewnętrznego i zewnętrznego otoczenia firmy. Od początku działalności staramy się nie tylko dostarczać Klientom produkty o wysokiej jakości, ale również podejmować równorzędny dialog z Kontrahentami oraz dbać o zachowanie harmonii w relacjach z wszystkimi grupami Interesariuszy. Dziś śmiało mogę stwierdzić, że pod tym względem jesteśmy wzorem do naśladowania, czego wyrazem jest 15. z rzędu certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play.

IZOHAN nie jest jedyną firmą należącą do Grupy ATLAS, która została wyróżniona podczas tegorocznej Gali "Przedsiębiorstwa Fair Play". Tytułowy certyfikat po raz pierwszy zdobyła firma SPED PARTNER Sp. z o.o., która zajmuje się profesjonalnym przewozem towarów na terenie kraju i Europy.

Organizatorem programu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Konkurs organizowany jest od 1998 r. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 12 grudnia w EXPO XXI w Warszawie. W tegorocznej, XVII edycji programu wzięło udział 419 firm z całej Polski.

źródło i zdjęcia: Izohan

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT