Konferencja naukowo-techniczna Stowarzyszenia DAFA

Druga edycja naukowo-technicznej konferencji Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA cieszyła się wysoką frekwencją. Spotkanie zorganizowano w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012.

Konferencja naukowo-techniczna Stowarzyszenia DAFA

Tematyka konferencji naukowo-technicznej Stowarzyszenia DAFA skierowana była głównie do przedstawicieli branży budowlanej, którzy zajmują się wykonawstwem dachów płaskich i fasad. Organizatorzy zaprosili architektów i projektantów, konstruktorów i wykonawców dachów płaskich i fasad, generalnych wykonawców, deweloperów i inwestorów. Obecni byli inżynierowie budowlani oraz reprezentanci środowisk naukowych.

Słuchacze konferencji Stowarzyszenia DAFA "DAchy i FAsady - wyższy standard budownictwa"Frekwencja przekroczyła 160 słuchaczy, co wskazuje na istotną rolę Stowarzyszenia DAFA w upowszechnianiu wiedzy i doskonaleniu zawodowych umiejętności w branży dachowej. Hasło przewodnie poznańskiego spotkania z 26 stycznia 2012 r. brzmiało "DAchy i FAsady - wyższy standard budownictwa".

Konferencja Stowarzyszenia DAFA - Joanna Burzyńska i Katarzyna WiktorskaKonferencję Stowarzyszenia DAFA otworzył jej moderator, Mariusz Pawlak, który jest autorem wielu opracowań i publikacji DAFA. Inauguracyjną prezentację Stowarzyszenia DAFA poprowadziła koordynująca jego działalność Katarzyna Wiktorska oraz Joanna Burzyńska - prezes Stowarzyszenia DAFA. Prelegentki szczególną uwagę poświęciły nowej ofercie stowarzyszenia w zakresie rzeczoznawstwa budowlanego. Specjaliści i eksperci organizacji oferują usługi w postaci ekspertyz budowlanych oraz profesjonalnych opinii technicznych.

Ciąg dalszy spotkania wypełniły referaty wygłoszone przez uznanych ekspertów z firm zrzeszonych w DAFA. Program zawierał szereg wystąpień odnoszących się do ważnych zagadnień związanych z poprawnością projektowania i wykonawstwa dachów płaskich pod kątem optymalnego spełniania przez takie konstrukcje podstawowych wymagań.

Piotr Olgierd Korycki - "Ochrona przed hałasem w obiektach halowych z lekką obudową"W zakresie ochrony przed hałasem oraz pożarem, dokładnie omówiono lekkie konstrukcje obiektów halowych. Dużą uwagę zwrócono na niekonwencjonalne zastosowania płyt warstwowych w lekkiej obudowie.

W interesujący sposób zaprezentowano referaty informujące o zastosowaniu nowoczesnych typów membran hydroizolacyjnych na dachach płaskich oraz interpretację norm europejskich odnoszących się do budowlanych przegród.

Wygłoszone referaty i ich prelegenci:

  • "Jak poprawnie zaprojektować i wykonać dach płaski? Wytyczne DAFA" - Witold Okoński;
  • "Dachy płaskie - nowoczesne membrany dachowe dla wymagających" - Maciej Biskup i Tomasz Kozłowski;
  • "Ochrona przed hałasem w obiektach halowych z lekką obudową" - Piotr Olgierd Korycki;
  • "Niekonwencjonalne zastosowanie płyt warstwowych" - Paweł Banasik i Miłosz Seroka;
  • "Zagadnienia bezpieczeństwa pożarowego w obiektach halowych z lekką obudową" - Piotr Olgierd Korycki;
  • "Jak interpretować normy europejskie z zakresu przegród budowlanych?" - Ryszard Klatt.

Podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się na zakończenie konferencji, eksperci DAFA odpowiadali na zadawane przez słuchaczy pytania.

Konferencja naukowo-techniczna Stowarzyszenia DAFA spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Była doskonałą okazją do poznania wydawniczych propozycji i usług budowlanego rzeczoznawstwa, które oferuje stowarzyszenie. Dla organizatora okazała się edukacyjnym i medialnym sukcesem.

źródło i zdjęcia: dafa.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT