Częstochowa zwycięzcą akcji "Dachy pełne energii"

Międzymiastowa rywalizacja o bezpłatny remont dachu budynku użyteczności publicznej, którą organizowano pod hasłem "Dachy pełne energii", zakończyła się 27 sierpnia 2011 r. Był to wspólny projekt realizowany przez Braas oraz radio RMF FM. Zwycięzcą akcji została Częstochowa.

Częstochowa zwycięzcą akcji "Dachy pełne energii"

W akcji "Dachy pełne energii" wzięło udział dziesięć miast, w których organizowano koncerty radia RMF FM - "Muzyka najlepsza pod słońcem". Celem akcji, którą współorganizowała marka Braas, było upowszechnienie wiedzy mieszkańców poszczególnych miast na temat ekologicznego pozyskiwania energii. Towarzyszyła temu rywalizacja miast o zdobycie jak największej liczby punktów, o które walczyli ich mieszkańcy.

"Po ostatniej imprezie w Częstochowie porównaliśmy wszystkie walczące ze sobą miasta. Rywalizacja była naprawdę imponująca i zacięta. Walka zaostrzyła się pod koniec lata, gdy ujawniali się kolejni rywale pobijający rekordy poprzedników" - mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier, która jest właścicielem marki Braas.

"Z miażdżącą przewagą wygrała Częstochowa zdobywając 2047 punktów. Przy okazji pragnę gorąco podziękować samorządom lokalnym, które poparły "Dachy…" i nierzadko mobilizowały mieszkańców, rodziny i przyjaciół, by powiększały pulę punktów" - dodał Barycki.

W czasie dwóch miesięcy akcji "Dachy pełne energii" w imprezach radia RFM FM i marki Braas wzięło udział ok. 1,5 mln osób. W namiotach, w których odbywała się akcja, ponad 15 tys. osób mogło zapoznać się z zaletami instalacji solarnych.

"Podczas naszej akcji, staraliśmy się odpowiadać na wszelkie pytania związane z funkcjonowaniem dachu oraz wskazywać, jak można z korzyścią czerpać z naturalnych złóż energii. Większość Polaków słyszała już o kolektorach słonecznych i była nimi żywo zainteresowana" - powiedział Łukasz Grzywacz, koordynator produktu Braas Solar.

W akcji "Dachy pełne energii" zwyciężyła Częstochowa, której mieszkańcy wywalczyli remont dachu Centrum Rehabilitacji Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Domu Dziennego Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Monier

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT