Rozwiązania firmy Schüco dla budynków energooszczędnych

Jeszcze do niedawna budowa energooszczędnych domów była uważana za nieopłacalną. Rozwój technologii budowlanych i rosnące ceny energii sprawiają, że zrównoważone budownictwo zyskuje na popularności. Schüco ma już w tej dziedzinie kompleksową ofertę.

Rozwiązania firmy Schüco dla budynków energooszczędnych

Zainteresowanie budynkami energooszczędnymi wynika również z coraz bardziej sprzyjających przepisów prawa. W 2013 r. koszt budowy domu o niskim zapotrzebowaniu na energię będzie w formie dopłat częściowo pokrywany przez państwo.

Ze względu na wysokie ceny materiałów wzniesienie domu energooszczędnego mogło być nawet o 40% droższe w porównaniu do tradycyjnego. Teraz różnice te stają się coraz mniejsze. Od 2013 r., na mocy nowej ustawy przygotowywanej przez resort środowiska, dostępne będą dopłaty do zakupu energooszczędnych technologii, takich jak kolektory słoneczne czy ciepła stolarka okienna.

Rozwiązania firmy Schüco dla budynków energooszczędnych już teraz mają charakter kompleksowy. Wysokowydajne kolektory słoneczne oraz wzajemnie kompatybilna, ciepła stolarka okienna i drzwiowa, pozwalają realizować budynki przyszłości.

Uzyskanie standardu domu energooszczędnego nie jest możliwe bez wykorzystania urządzeń pozwalających na pozyskiwanie energii ze słońca. Dzięki zastąpieniu oleju opałowego czy gazu całkowicie darmową energią słoneczną, można w tradycyjnym domu zmniejszyć wydatki na ogrzewanie o 50-60%.

Zestaw Schüco Premium do pozyskiwania energii słonecznejOferta firmy Schüco obejmuje ponad 1000 produktów do instalacji termalnych. Dostępnych jest 10 różnego rodzaju kolektorów płaskich, w tym wielkopowierzchniowych i produkowanych na wymiar, które można harmonijnie wpasować w każdą dostępną powierzchnię, nie tylko dachową.

Firma Schüco produkuje systemy kolektorów dedykowane do 6 różnych sposobów zabudowy. Jeżeli architektura budynku nie dostarcza idealnych warunków do pozyskiwania energii słonecznej, warto sięgnąć po kolektor Premium do zabudowy w daszek osłonowy, w fasadę lub na barierkę balkonu.

Kolektory słoneczne można także montować w orientacji ukośnej - na dachu, w dachu, na dachu płaskim lub w daszku - oraz pionowej, w zestawach dwu-, cztero-, sześcio- i wielokolektorowych. Możliwa jest zabudowa całych połaci dachowych lub elewacji. Zastosowane w nich przezroczyste szkło o zwiększonej przepuszczalności światła gwarantuje wysoką odporność na pęknięcia i gradobicie. Rozwiązania firmy Schüco obejmują też wysokiej klasy akcesoria dodatkowe, między innymi zbiorniki 2-wężownicowe, zbiorniki kombinowane typu "Tank In Tank", bufory, 5 typów stacji solarnych czy regulatory słoneczne.

Istotna jest szczelność powłoki budynku energooszczędnego

Wykorzystywanie instalacji do pozyskiwania energii odnawialnej nie wystarczy. Nieszczelne okna i drzwi mogą być źródłem utraty nawet 30% energii cieplnej. W projekcie energooszczędnego budynku powinny być przewidziane okna o współczynniku Uw co najmniej 1,2 W/m²K. Ściana zewnętrzna bez otworów, spełniająca warunki norm U = 0,3 W/m²K, po wstawieniu zwykłych okien PVC może mieć nawet dwukrotnie gorszy współczynnik przenikania ciepła - do U = 0,6 W/m²K.

Przekrój okna Schüco Corona SI 82Parametry okien PVC Schüco przekraczają obecne wymagania stawiane energooszczędnej stolarce. System Schüco Corona SI 82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi spełnia z nawiązką wymagania budownictwa niskoenergetycznego, bez zastosowania kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Okno ze standardową szybą zespoloną o współczynniku Ug = 0,7 W/m²K, jako całościowy produkt, ma doskonały współczynnik izolacyjności termicznej na poziomie Uw = 1,0 W/m²K. Wartość współczynnika przenikania ciepła całego okna można dodatkowo obniżyć do standardu pasywnego Uw = 0,8 W/m²K stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug = 0,5 W/m²K z ciepłą ramką.

Jeszcze lepsze rezultaty można uzyskać stosując siedmiokomorowe okna pasywne ThermoPlus. Rozwiązanie oparte na opatentowanej technologii trwałego łączenia tworzywa sztucznego z ciągłymi, płaskimi wzmocnieniami aluminiowymi odbijającymi promieniowanie cieplne, uzyskuje najlepsze parametry przenikania ciepła dla ramy Uf = 0,78 - 0,90 W/m²K. Wraz z pasywnym systemem przesuwnym Schüco ThermoSlide pozwala na projektowanie powłok budynków energooszczędnych w sposób kompleksowy.

Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT