Architektoniczna konferencja Seleny na Zamku Książ

Podczas spotkania organizatorzy przedstawili światowe tendencje w budownictwie pasywnym i zeroenergetycznym. Zaprezentowali także rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój oraz spostrzeżenia dotyczące budownictwa przyszłości.

Architektoniczna konferencja Seleny na Zamku Książ

Honorowym patronem konferencji "SELENA jedna firma - wiele rozwiązań" był SARP Wrocław. W spotkaniu koło Wałbrzycha na Dolnym Śląsku uczestniczyło 70 architektów z południowo-zachodniej Polski.

Architektoniczna konferencja Seleny na Zamku Książ była okazją do prezentacji i poznania rozwiązań wykorzystujących papy MATIZOL na dachy i fundamenty. Dach płaski pokryty papami MATIZOL pozwala na uzyskanie wysokich parametrów termicznych i szczelności przegrody. Wbrew pozorom konstrukcja dachu płaskiego nie jest prosta i wymaga dużej wiedzy od projektanta i wykonawcy.

Architektoniczna konferencja Seleny na Zamku KsiążArchitekci zapoznali się również z dekoracyjnymi technikami malarskimi i tynkarskimi Tytan® EOS oraz najnowszymi trendami w zakresie designu i kształtowania kolorystyki elewacji. Ponadto zaprezentowany został projekt pierwszego modelowego Domu Zeroenergetycznego+, który zostanie zbudowany pod Warszawą przez "Przewodnik Budowlany", z zastosowaniem technologii firmy Selena.

"Decyzja o współpracy z firmą Selena, w ramach projektu GREEN POWER - Dom Zeroenergetyczny Plus, została podjęta z uwagi na działalność firmy, która obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu, począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższej jakości”, mówił prelegent Ryszard Piotrowski.

W Domu Zeroenergetycznym+ bardzo ważnym aspektem jest ograniczenie strat ciepła. Zastosowanie systemu ociepleń przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii oraz redukcji emisji CO2. Zostaną użyte najnowocześniejsze systemy Tytan® EO na bazie tynków zolokrzemowych z nanotechnologią.

Uczestnicy architektonicznej konferencji Seleny na Zamku Książ mogli zasięgnąć szczegółowych informacji na temat interesujących ich rozwiązań technologicznych. Duże zainteresowanie budziły systemy zamocowań Tytan® Fixing z pokazem mocowania za pomocą kotwy chemicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Selena SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT