Polskie Stowarzyszenie Dekarzy stawia na papy marki Matizol

W połowie listopada 2011 r. w łódzkim Ośrodku Kształcenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy został przeprowadzony państwowy egzamin w zawodzie dekarz, do którego przystąpiło 14 osób. Do zorganizowania części praktycznej egzaminu Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wybrało papy Matizol firmy Selena.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy stawia na papy marki Matizol

Egzamin przeprowadziła Komisja Egzaminacyjna przy Izbie Rzemieślniczej w Łodzi. Osoby, które zdały egzamin z wynikiem pozytywnym, uzyskały tytuł mistrza lub czeladnika w zawodzie dekarz.

Spośród 14 osób, które przystąpiły do egzaminu, 12 z nich ukończyło wcześniej kurs przygotowujący w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy, zaś 2 osoby trafiły na egzamin spoza PSD. Kursy tego typu są organizowane w łódzkim oddziale PSD od 2002 r. Od tego czasu tytuły mistrza lub czeladnika przyznano tu łącznie 72 osobom.

Wysoka jakość pap marki Matizol została doceniona przez PSD, które zdecydowało się korzystać z tych produktów w trakcie egzaminów i szkoleń. "Polskie Stowarzyszenie Dekarzy dąży do tego, by wszyscy członkowie PSD mieli kontakt z jak najlepszymi materiałami, zarówno w trakcie szkoleń, jak i egzaminów zawodowych" - powiedział Krzysztof Wieteska, prezes łódzkiego Oddziału PSD.

W ramach egzaminu praktycznego, osoby egzaminowane wykorzystując papy marki Matizol, układały nowe pokrycie dachowe na kompleksie budynków garażowych, które pełnią funkcje magazynowe dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi i PSD Oddział Łódź. W chwili obecnej, jest to jedyna funkcjonująca szkoła budowlana w całej Łodzi.

"To był najwyższy poziom prac dekarskich, po prostu robota książkowa" - pochwalił uczestników egzaminu państwowego prezes Krzysztof Wieteska. "Zarówno same papy Matizol, jak i testowane w trakcie egzaminu przez dekarzy kleje i uszczelniacze dekarskie Tytan, bardzo dobrze się sprawdziły i śmiało mogę je polecać przedstawicielom branży" - podsumował Wieteska.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA.

źródło i zdjęcie: Selena SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT