Komunikacja dachowa – wygoda i bezpieczeństwo

Elementy komunikacyjne na dachu, takie jak ława kominiarska, stopnie dachowe czy drabina dachowa są często niedoceniane i pomijane. Jednak ich znaczenie jest ogromne, gdyż zapewniają nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas prac prowadzonych na dachu. Poznaj zalety, jakie przyniesie instalacja systemu komunikacji dachowej.

Komunikacja dachowa – wygoda i bezpieczeństwo

Komunikacja dachowa – akcesoria

Komunikacja dachowa to ogólna nazwa dla różnego typu akcesoriów, które zapewniają bezpieczne i komfortowe poruszanie się po dachu w trakcie niezbędnych jego napraw, przeglądów, prac serwisowych itp.

Standardowo należą do nich: ławy kominiarskie, stopnie kominiarskie oraz drabiny na dach. Ławy kominiarskie mogą mieć zróżnicowaną budowę – uzależnioną od zastosowanego na dachu pokrycia dachowego, a co za tym idzie, sposobu ich mocowania.

W ofercie Ruukki znajdziesz je w różnych opcjach w zależności od rodzaju pokrycia dachowego – są to:

  • ława kominiarska do blachodachówki,
  • ława kominiarska do blach na rąbek stojący,
  • ława kominiarska do płaskiej blachodachówki Ruukki Hyygge.

Montaż ławy kominiarskiej Ruukki na dachu pozwala także na uzupełnienie zestawu komunikacji o systemowe szyny bezpieczeństwa oraz haki mocujące, umożliwiające bezpośrednie przypięcie do nich akcesoriów ochrony osobistej w postaci lin bezpieczeństwa, które dodatkowo chronią użytkowników przed skutkami ewentualnych wypadków.

Podobnie oferowane drabiny dachowe czy stopnie kominiarskie mogą się od siebie różnić zależnie od budowy dachu. Ważne jest, aby dokonać ich właściwego wyboru, co zagwarantuje tym samym maksimum bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowania.

Komunikacja dachowa a wygoda

Montowanie elementów komunikacji dachowej na dachach domów jednorodzinnych nie jest wymagane prawem, niemniej warto zdać sobie sprawę, że ich zastosowanie okazuje się bardzo przydatne, gdy pojawia się konieczność dokonania napraw na dachu, przeprowadzenia przeglądów, serwisów, czyszczenia lub konserwacji.

Jeżeli na dachu założymy odpowiednio rozplanowany system komunikacji dachowej, nie ma konieczności montowania okna włazowego. Oferowane dziś elementy komunikacji umożliwiają zarówno poruszanie się po połaci dachowej, jak i dostęp do niej z zewnątrz.

Dzięki temu kominiarz, serwisant czy dekarz wraz z niezbędnymi narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi nie musi przechodzić przez nasz salon, łazienkę czy sypialnię. Pełen zakres prac może on wykonać z zewnątrz.

Wszystkie akcesoria komunikacji dachowej są zaprojektowane w taki sposób, aby gwarantowały wygodę z ich korzystania. Ława kominiarska ma optymalną szerokość, a jej wyprofilowane krawędzie zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Drabiny dachowe wyróżniają się też specjalną antypoślizgową powierzchnią, która gwarantuje pewność stawianych kroków. Zamontowanie tak wykonanej komunikacji dachowej pozwala na swobodny, komfortowy dostęp np. do komina także w zimie czy po ulewnym deszczu, kiedy to powierzchnia bywa śliska.

Bezpieczeństwo podczas pracy na dachu

Warto podkreślić, że komunikacja dachowa zapewnia nie tylko komfort użytkowania. Jeszcze ważniejsze jest bowiem to, że tego typu akcesoria gwarantują bezpieczeństwo dachowe, które ma niebagatelne znaczenie z uwagi na potencjalne ryzyko związane z pracami prowadzonymi na wysokości.

W zbiór akcesoriów bezpieczeństwa dachowego wchodzą także zabezpieczenia przeciwśniegowe, które chronią osoby, mienie oraz rośliny i elementy małej architektury znajdujące się w otoczeniu domu.

Nowoczesne elementy szeroko rozumianego bezpieczeństwa dachowego komunikacji dachowej są wykonywane przy użyciu innowacyjnych technologii. Elementy mocujące akcesoria Ruukki zostały wycięte z jednego kawałka stali, co wzmacnia ich odporność, a przy okazji daje przyjemne wrażenia estetyczne.

Produkty te są poddawane rygorystycznym badaniom wytrzymałościowym, których pozytywne przejście jest konieczne do uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa i jakości. Wszystko to sprawia, że system ław kominiarskich, stopni dachowych i drabin gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo użytkowania na długie, długie lata.

Źródło i zdjęcie: Ruukki Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT