PRODUCENCI
Roca
ul.Wyczółkowskiego 20, 44-109  Gliwice
tel. 0 801 88 76 22
www.roca.pl
biuro@roca.pl

Roca jest światowym liderem branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego designu i wyznaczania trendów. Firma jest obecna w 135 krajach na całym świecie.

W procesie nieustannego rozwoju Roca kładzie szczególny nacisk na technologie, design i nowatorstwo, czego efektem jest współpraca z najwybitniejszymi architektami (Moneo, Chipperfield, Herzog i de Meuron) oraz projektantami wnętrz i pracowniami projektanckimi (Benedito Design, Giugiaro, Schmidt i Lackner).

Ważnym aspektem działalności Roca jest ochrona środowiska, o czym świadczą zalety nieustannie doskonalonych produktów, odznaczających się oszczędnością energii i wody. Realizując strategię rozwoju i innowacyjności, Roca angażuje się także w inicjatywy mające na celu wspieranie młodych talentów, takie jak międzynarodowy konkurs projektancki Jump the Gap, który sprzyja odkrywaniu nowych talentów i zapewnia zwycięskiemu projektowi i jego twórcy międzynarodowy rozgłos.

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później na terenie Strefy Ekonomicznej w Gliwicach wybudowała nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej inwestując blisko 23 mln USD. Obecnie w swojej fabryce w Gliwicach zatrudnia ponad 340 osób, co plasuje ją w czołówce pracodawców regionu.

Roca zajmuje się produkcją i sprzedażą szerokiego asortymentu produktów obejmujących pełne wyposażenie łazienkowe: porcelanowe produkty sanitarne, wanny (żeliwo, stal emaliowana i pokrywana farbą akrylową), meble łazienkowe, akcesoria, a pod marką Poolspa także wanny z hydromasażem, wanny spa przenośne i stacjonarne kabiny prysznicowe, kabiny z hydromasażem oraz panele masażowe. Firma zajmuje się także produkcją baterii łazienkowych i kuchennych.

Roca jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.:

  • Design Management Europe Award 2008

  • Nagroda główna dla umywalki nablatowej Urbi 2 oraz wyróżnienie dla baterii sztorcowej Thesis w konkursie Łazienka-Wybór Roku 2008

  • Odkrycie Roku 2009 w programie Laur Konsumenta i Klienta dla serii Nexo

  • Wyróżnienie dla umywalki nablatowej Urbi 1 na Machina design Awards 2009

  • Gazela Biznesu 2009

  • Wyróżnienie dla serii Khroma i Hall w konkursie Łazienka-Wybór oku 2010

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT