Grupa Roca przejmuje firmę Sanit

Obecna w 170 krajach Grupa Roca wzmacnia swoją pozycję na rynku poprzez zakup firmy Sanit. Sanit to trzeci co do wielkości w Niemczech i piąty w Europie producent systemów podtynkowych. Za obsługę prawną odpowiedzialne są firmy Alantra oraz Allen & Over.

Grupa Roca przejmuje firmę Sanit

Roca przejmuje firmę Sanit

Na segment systemów podtynkowych składają się zbiorniki podtynkowe, przyciski spłukujące i ramy. Obecnie jest to rynek, który dynamicznie się rozwija, ze względu na coraz większe zainteresowanie podwieszanymi toaletami WC czyli rozwiązaniami higienicznymi, komfortowymi i zajmującymi mało miejsca w przestrzeni łazienkowej.

W ramach strategii grupy polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów kompetencji dla różnych kategorii produktów łazienkowych, Sanit stanie się centrum rozwoju stelaży podtynkowych Grupy Roca. Transakcja czeka na zatwierdzenie przez organy ochrony konkurencji.

Przejęcie Sanit jest fundamentalnym krokiem, aby integrować produkty i tworzyć kompletne rozwiązania łazienkowe, które oferują zaawansowaną technologie jako wartość dodaną. Tym samym wzmocnimy naszą globalną pozycję lidera - powiedział CEO Grupy Roca, Albert Magrans, zwracając uwagę na efekt synergii, który przyniesie transakcja.

Firma Sanit, założona w 1945 roku, z siedzibą w Eisenbergu należy do grupy Aliaxis, światowego lidera systemów w zakresie wody i energii, obecnego w ponad 40 krajach. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Niemczech, zlokalizowane w Eisenbergu, Rödental i Wittenberdze.

Centra te zatrudniają 378 specjalistów i eksportują towary do ponad 70 krajów. Oprócz wyżej wymienionych kategorii produkują również akcesoria do montażu. W 2020 roku obroty firmy wyniosły 74 mln euro.

źródło i zdjęcie: Roca

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE