Pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej

Grupa Roca, będąca liderem w swojej branży, zyskała status pioniera, wprowadzając na rynek globalny pierwszy elektryczny piec tunelowy przeznaczony do wytwarzania ceramiki sanitarnej. Dzięki tej innowacji, Roca staje się prekursorem w produkcji ceramiki sanitarnej z zerową emisją netto, co stanowi przełom w branży. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki współpracy z Keramischer OFENBAU, renomowanym producentem specjalistycznych pieców.

Pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej

Na wdrożenie pionierskiej technologii wybrano zakład w Laufen w powiecie Gmunden w Austrii, który już wykorzystuje energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Wysoce wydajny, redukujący emisję dwutlenku węgla i zautomatyzowany piec stanowi zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych metod opartych na paliwach kopalnych.

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla strategii dekarbonizacji Grupy Roca. Grupa zamknęła rok 2022 redukcją bezpośredniej emisji CO2 o 39% w porównaniu do wartości bazowej z 2018 r., zbliżając się do celu SBTi (Science Based Targets initiative), jakim jest neutralność emisyjna do 2045 r.

Firma Keramischer OFENBAU od ponad 25 lat koncentruje się na zrównoważonych innowacjach i jest liderem na rynku energooszczędnych pieców ceramicznych, co czyni ją idealnym partnerem w projekcie dekarbonizacji Grupy Roca.

Pierwsze wyniki produkcyjne nowej instalacji pokazują ogromny potencjał dla całej branży, ponieważ z tej technologii może skorzystać nie tylko produkcja ceramiki sanitarnej, ale także inne sektory rynku, takie jak ceramika budowlana czy ceramika stołowa.

Zakład w Laufen w powiecie Gmunden w Austrii.

Albert Magrans, Dyrektor Generalny Grupy Roca:

Mamy długoterminowy cel, jakim jest dekarbonizacja naszej działalności i ciężko pracujemy, aby znaleźć rozwiązania, które pomogą nam to osiągnąć. To nowe ogólnoeuropejskie partnerstwo nie tylko wspiera nas na drodze do osiągnięcia zerowej wartości netto, ale stanowi także wyraźny krok naprzód dla całej branży.

Günter Halex, Przewodniczący Rady Nadzorczej Keramischer OFENBAU:

Realizacja inwestycji po raz kolejny udowadnia, że nasze zaawansowane technologie są w stanie dekarbonizować nawet przemysł ceramiczny o dużej emisji CO2. Nasze piece ogrzewane elektrycznie zapewniają klientom coraz większą niezależność od rynku energii oraz pozwalają na zrównoważoną i ekonomiczną produkcję dziś i w nadchodzących dziesięcioleciach. Ten przełomowy i innowacyjny projekt pokazuje, że nasza technologia pozwala utrzymać maksymalną jakość produktów ceramicznych, jednocześnie pozytywnie wpływając na planetę.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o nowej inwestycji Roca.

 

Źródło i zdjęcia: Roca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT