Roca Group i Plug and Play łączą siły

Podpisano porozumienie pomiędzy Funduszem Grupy Roca - Roca Group Ventures, a platformą Plug and Play. Dzięki temu porozumieniu Grupa Roca zyska wiedzę na temat najnowszych technologii, umożliwiających rozwój nowych modeli biznesowych i produktów w całym łańcuchu dostaw.

Roca Group i Plug and Play łączą siły

Zostaną uruchomione tzw. POC (Proofs of Concept) Grupy Roca i wybranych start up’ów przy wsparciu wiedzy i doświadczeniu platformy Plug and Play.

Całe przedsięwzięcie zostało podjęte dzięki firmie Roca Group Ventures, która koordynuje współpracę i której głównym zadaniem jest przyspieszenie innowacji wewnętrznych i zewnętrznych w hybrydzie we wszystkich obszarach, które są w zakresie zainteresowań biznesowych Grupy Roca.

Plug and Play z siedzibą w Dolinie Krzemowej jest obecna w ponad 50 krajach na 5 kontynentach. Misją firmy jest rozwój technologii w największych światowych korporacjach przy wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych i obiecujących start-up’ów z różnych branż.

Obecnie w tym zakresie współpracuje z nią ponad 570 międzynarodowych firm, takich jak: Mercedes-Benz, BP, CaixaBank, Vodafone. To silne marki, które rozwijają swoje usługi w oparciu o innowacje i dostosowują się do stale zmieniającego się rynku.

Ponadto firma inwestuje w ponad 250 start’up’ów rocznie i jest najbardziej aktywnym inwestorem na świecie. Dzięki temu Plug and Play ma w swoim portfolio 31 tzw. jednorożców, w tym Dropbox, N26, PayPal i ostatnio Einride.

- „Jesteśmy dumni ze współpracy z Roca Group. Razem będziemy w stanie wdrażać innowacje i cyfryzację w branży łazienkowej w kontekście wyzwań technologicznych i zrównoważonych” - mówi Saeed Amidi, dyrektor generalny Plug & Play.

Cytując Daniela Valverde, szefa Roca Group Ventures:

- „To stowarzyszenie wzmocni jedną z głównych wartości Grupy Roca: jej innowacyjny charakter. Synergie, które powstają przez połączenie sił pozwalają nam rozwijać nasz hybrydowy model innowacji, łącząc talenty wewnętrzne i zewnętrzne, w skali międzynarodowej i dla 170 rynków, na których działa Grupa”.

O Roca Group Ventures

Roca Group Ventures to platforma CVC & Open Innovation Grupy Roca, która została utworzona w 2022 roku w celu inwestowania w najnowocześniejsze start-up’y i oferowania rozwiązań nowych wyzwań w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju, które zwiększają produktywność i poprawiają jakość usług i produktów.

Więcej informacji: https://rocagroupventures.com

O Plug and Play

Plug and Play to wiodąca platforma innowacyjna łącząca start’up’y, korporacje, firmy venture capital, uniwersytety i agencje rządowe. Z siedzibą w Dolinie Krzemowej jest obecna w ponad 50 krajach, na 5 kontynentach.

Oferuje programy innowacji biznesowych i pomaga partnerom korporacyjnym na wszystkich etapach ich podróży do innowacji, od szkoleń po realizację. Prowadzi również programy akceleracji start-upów i tworzy wewnętrzne partnerstwo venture capital w celu stymulowania innowacji w wielu sektorach.

Plug and Play zainwestowało w setki odnoszących sukcesy firm, w tym Dropbox, Guardant Health, Honey, Lending Club, N26, PayPal i Rappi.

Więcej informacji: https://www.plugandplaytechcenter.com


źródło i zdjęcia: Roca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT