Grupa Roca przejęła niemiecką markę premium Alape

Grupa Roca, światowy lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży produktów łazienkowych, oficjalnie przejęła niemiecką spółkę Alape GmbH. Alape to renomowana marka premium specjalizująca się w produkcji wyrobów łazienkowych wykonanych z emaliowanej stali. Dzięki tej transakcji, większość istniejących miejsc pracy zostanie zachowana, a Alape będzie nadal funkcjonować jako niezależna marka, zachowując swoją własną strategię biznesową.

Grupa Roca przejęła niemiecką markę premium Alape

Kierownictwo Alape przejął nowy zarząd, w skład którego weszli dotychczasowi pracownicy firmy: Michael Gatzke (dyrektor handlowy), Andrea Jürgens (dyrektorka marketingu i projektowania) oraz dr Julia Rami (dyrektorka produkcji).

Przejęcie przez Grupę Roca uratowało spółkę przed wstępnym postępowaniem upadłościowym. Ochroniło ją także przed likwidacją ponad 90 miejsc pracy. Fabryka Alape w Hahndorf niedaleko Goslar, która może pochwalić się 125-letnią historią, utrzyma produkcję i ośrodek innowacji..

To tutaj Alape od lat wytwarza swoje umywalki ze stali emaliowanej, wykorzystując do tego unikalne połączenie rzemiosła i zaawansowanych technologicznie procesów.

Integracja z Grupą Roca jest dla Alape znakomitą okazją do rozbudowy struktur sprzedaży w perspektywie długoterminowej. Jest to decydujący krok, który pozwoli nam na ekspansję marki premium na wiele nowych rynków – mówi Michael Gatzke, dyrektor handlowy Alape.

Przejęcie ma umożliwić budowanie przewagi obu spółek zarówno w zakresie sprzedaży, jak i pozycji rynkowej. Alape stanie się częścią struktur silnego, globalnego gracza. Otrzyma dostęp nie tylko do uczestnictwa w projektach na międzynarodową skalę.

Będzie mogła również korzystać z rozbudowanej sieci dystrybucji Grupy Roca, której produkty dostępne są w 170 krajach na całym świecie.

Grupa czerpać będzie natomiast z eksperckiej kompetencji Alape w zakresie stali emaliowanej i rozszerzy swoje portfolio o markę premium wyspecjalizowaną w obróbce materiału, którą opanowało niewielu producentów.

Wysokiej klasy design Alape jest znany wśród architektów, projektantów wnętrz i klientów na całym świecie.

Wzmocnimy pozycję marki na rynku premium i będziemy ją starannie rozwijać, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Pozostaniemy wierni wysokim standardom jakości i będziemy idealnym uzupełnieniem portfolio marek Grupy Roca – dodaje Andrea Jürgens, dyrektorka marketingu i produkcji Alape.

Restrukturyzacja da spółce stabilne podstawy, dzięki czemu będzie ona nadal niezależną marką z własną strategią i kulturą korporacyjną. Główne rynki Alape znajdują się w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach Beneluksu, gdzie stal emaliowana jest popularnym materiałem, z którego wykonywane są brodziki, wanny i umywalki.

Ceni się ją przede wszystkim za doskonałą wytrzymałość i możliwość recyklingu. Stal emaliowana jest ponadto higieniczna i łatwa w pielęgnacji, a przy tym może być wykorzystywana w bardzo precyzyjnych konstrukcjach.

Dzięki tym cechom jest idealnym uzupełnieniem portfolio Grupy Roca, które zostało zdominowane przez materiały ceramiczne, kompozyty? i materiał Saphirkeramik®. Obie firmy postrzegają różnorodność materiałów i spójność projektu jako kluczowe czynniki dla ich długofalowego sukcesu na wysoce konkurencyjnym rynku łazienkowym.

O Grupie Roca

Grupa Roca jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży produktów łazienkowych dla architektury, budownictwa i designu wnętrz.

Założona w 1917 r. w Barcelonie, łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i szacunkiem dla środowiska, mając na celu zaspokojenie potrzeb ludzi i przyczynianie się do poprawy dobrobytu społeczeństwa. Sercem wszystkich działań Grupy jest zasada zrównoważonego rozwoju.

Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 21 tys. pracowników, firma wdraża tę kulturę w 170 krajach, w których działa oraz w 76 fabrykach. Rodzinna Grupa Roca jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Posiada również silną pozycję w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.

rocagroup.com

O Alape

Firma Alape została założona przez Adolfa Lamprechta w 1896 roku w Penig w Niemczech. Początkowo funkcjonowała jako producent wyrobów emaliowanych. Obecnie firma zatrudnia 94 osoby i produkuje wysokiej jakości wyposażenie łazienkowe w dwóch lokalizacjach w Goslar.

Marka Alape to inspirujący design i wysokie standardy jakości, łączące technologię z funkcjonalnością. Alape wykorzystuje stal emaliowaną wraz z innymi materiałami premium, aby stworzyć indywidualne wyposażenie wnętrz. Od października 2023 roku Alape jest częścią hiszpańskiej Grupy Roca.

alape.com

 

źródło i zdjęcia: Roca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT