PRODUCENCI
Termo Organika
ul.Bolesława Prusa 33, 30-117  Kraków
tel. 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika – niekwestionowany lider branży

Termo Organika jest jednym z największych producentów płyt styropianowych w Unii Europejskiej oraz niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Firma działa od 1998 roku dostarczając najwyższej jakości, stale unowocześniane płyty styropianowe, a od 2012 roku, dzięki uruchomieniu fabryki chemii budowlanej w Pyrzycach, oferuje także kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Zespół naukowców zatrudniany przez Termo Organikę od ponad dekady intensywnie pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi jakość wyrobów, wprowadza modyfikacje i zmienia technologie, poszukując idealnych produktów dla klienta XXI wieku.
Termo Organika to:

  • ponad 15 lat historii i doświadczeń,
  • 5 zakładów produkcyjnych,
  • ponad 50 wysokiej klasy produktów,
  • ponad 200 zatrudnionych,
  • profesjonalna kadra,
  • certyfikowany przez ITB personel laboratoriów,
  • rekomendacje techniczne ITB.

Nagrody i uznanie konsumentów, branży oraz międzynarodowych i krajowych organizacji

Termo Organika to wielokrotny laureat prestiżowych nagród. W 2014 roku firma po raz trzeci z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Producenci styropianu” w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2014, zajęła też pierwsze miejsce otrzymując złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku 2014 w kategorii styropian oraz brązową statuetkę w kategorii kompleksowe systemy ociepleń ścian. Jako jedyna firma z branży, Termo Organika posiada na swoje wyroby prestiżowe Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej. W 2014 roku spółka zyskała także uznanie międzynarodowe: jako jedyna firma z Polski należy do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS), wpływowej organizacji zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Lider w budownictwie energooszczędnym i pasywnym

Grafitowy styropian w systemie ociepleń Termo Organiki jest wykorzystywany do skutecznej ochrony termicznej najbardziej prestiżowych budynków energooszczędnych w Polsce. Termo Organika już w 2004 roku dostarczyła swój grafitowy styropian do ocieplenia budynku Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku.

Styropiany Termo Organiki ociepliły m.in. pierwszą w Polsce sportową halę pasywną w Słomnikach oraz pierwszy na świecie kościół pasywny w Nowym Targu. Styropiany i system ociepleń Termo Organiki znalazły również zastosowanie w ociepleniu modelowego domu pasywnego w Smolcu pod Wrocławiem, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Instytutu Passiv Haus z Darmstadt.

Termo Organika wspiera sztukę i młodych twórców

Termo Organika znana jest z niezwykłych przedsięwzięć promujących sztukę oraz jej młodych twórców. Firma była organizatorem ogólnopolskich konkursów m.in. na rzeźbę Lecha Wałęsy ze styropianu, nawiązując do wykorzystania tego materiału w czasie pierwszej Solidarności, konkursu „Termo Organika Gaudi Projekt”, którego ideą przewodnią było promowanie termomodernizacji jako metody na efektywne pod względem oszczędzania energii oraz pod kątem estetycznym odświeżenie, a także unowocześnianie smutnych, szarych polskich osiedli. Firma organizuje i wspiera różnego rodzaju wydarzenia artystyczne m.in. plenery, wystawy czy wernisaże.

Termo Organika pomaga dzieciom

Termo Organika od 2004 roku wprowadziła w życie model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej. Prosta metoda przekazywania jednego grosza z każdego metra sześciennego styropianu pozwala udzielać pomocy instytucjom działającym w szczytnych celach. „Nasza metoda” pozwala znaleźć fundusze na lokalną dobroczynność bez uszczerbku dla innych prospołecznych projektów.

Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju.
Każdego, kto chciałby wesprzeć podopiecznych ośrodka w Krakowie, Mielcu lub Stoku Lackim zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://www.soswstoklacki.pl/kontakt/
http://www.powiat.mielec.pl/soswmielec/index.htm.ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT