Termo Organika pomaga w termomodernizacji ośrodka dla samotnych matek w Krakowie

Audyt, który został przeprowadzony w krakowskim Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”, potwierdził skuteczność i opłacalność wykonanej kompleksowej termomodernizacji budynku. 

Termo Organika pomaga w termomodernizacji ośrodka dla samotnych matek w Krakowie

Termomodernizacja z firmą Termo Organika 

O 50% w stosunku do ubiegłego roku, spadło zużycie gazu w obiekcie "Parkowa" . Do ocieplenia budynku wykorzystano najcieplejszy grafitowy styropian Termo Organiki. 

Wyłącznie kompleksowe ocieplenie budynku zapewnia komfort jego mieszkańcom i przynosi inwestorowi oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie. Ma również znaczący wpływ na środowisko naturalne. 

W ramach projektu termomodernizacji krakowskiego ośrodka „Parkowa” wykonano m.in. ponad 1000 m² kompletnego ocieplenia ścian i stropodachu, modernizację centralnego ogrzewania oraz wymianę okien.

Porównując zużycie gazu w budynku, przed i po termomodernizacji otrzymamy następujące dane:

  • zużycie gazu w 2016r. wynosiło: 402 002 kWh, czyli 35 717 m3,
  • zużycie gazu w 2018r. wynosiło: 179 673 kWh, czyli 15 926 m3.

- Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce dla dzieci, jak również dla samotnych, nieletnich matek. Jego kompleksowa termomodernizacja nie tylko spowodowała ponad 50% zmniejszenie zużycia gazu, ale znacząco podniosła komfort cieplny pomieszczeń, który jest tak istotny dla właściwego funkcjonowania ośrodka i samopoczucia naszych podopiecznych – mówi Jarosław Chodorowski, dyrektor placówki opiekuńczej.

W 2017 roku Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki, odwiedziła podopiecznych ośrodka i sprawdzała postęp prac remontowych. Z radością przyjęła wyniki audytu energetycznego.

- Ocieplony budynek to nie tylko niższe rachunki, ale przede wszystkim ciepłe pomieszczenia zimą i przyjemny chłód w upalne dni lata. Cieszę się, że podopieczni ośrodka mają sprzyjający rozwojowi zdrowy mikroklimat.

Warto podkreślić, że termomodernizacja ośrodka została przeprowadzana z wykorzystaniem najwyższej jakości Kompletnego Systemu Ociepleń od Termo Organiki, a na ściany została położna 15 cm warstwa najwyższej jakości grafitowego styropianu z linii TERMONIUM – mówi Omenaa Mensah.

W Krakowskim Ośrodku panuje rodzinna atmosfera, która ułatwia prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia, wszystkie dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Dzięki temu młode mamy mogą chodzić do szkoły. Termo Organika związana jest z placówką od 15 lat. W 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy niewielką, ale stałą kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kilku milionów paczek naszego styropianu zapewnia zebranie znaczącej kwoty, którą wykorzystujemy na pomoc charytatywną.

Dzięki temu możemy lokalnie wspierać trzy ośrodki społeczne znajdujące się w pobliżu naszych fabryk w Mielcu, Stoku Lackim oraz krakowskie Centrum „Parkowa” - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki 

– Cieszymy się, że nasze najlepsze produkty zostały wykorzystane do ocieplenia wyjątkowego ośrodka, który z dumą wspieramy od kilkunastu lat. Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego oraz termomodernizacji, jako najprostszej metody do walki ze smogiem.

Firma pomaga także w realizacji projektu fundacji Omenaa Foundation, która buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie. 

Opracowanie: redakcja budownictwob2b

Źródło i zdjęcia: Termo Organika 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE