Pomoc Termo Organiki dla bezdomnych zwierząt

Firma Termo Organika zaangażowała się w niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom - we współpracy z fundacją Omeny Mensah dostarcza materiały budowlane, w tym kleje, tynki i najwyższej jakości styropiany, które pomogą w adaptacji starej szkoły w Grzybowie na rzecz ośrodka pomocy dla zwierząt. Dzięki kompletnemu systemowi ociepleń Termo Organiki, budynek starej szkoły przekształca się w komfortowe, ciepłe schronienie, w którym koszty związane z jego ogrzewaniem będą mniejsze.

Pomoc Termo Organiki dla bezdomnych zwierząt

Placówka już funkcjonuje, mimo wciąż trwających prac adaptacyjnych. W obecnym sezonie budowlanym zaplanowano jedną z najważniejszych prac remontowych, czyli termomodernizację budynku, która zapewni odpowiednią temperaturę jego wnętrz dla zwierząt, pracowników i gości ośrodka.

Obiekt gwarantuje najlepsze warunki dla czworonogów, m.in. brak klatek na rzecz wydzielonych boksów wewnątrz budynku, punkt weterynaryjny oraz specjalny sprzęt rehabilitacyjny. Co bardzo ważne - placówka w nadzwyczajnych sytuacjach pełni również funkcję hotelu i zapewnia schronienie najbardziej potrzebującym.

- Nasz ciepły dom może pomieścić wiele istnień i być schronieniem nie tylko dla zwierząt. Drzwi są otwarte dla każdego, co najlepiej pokazał wybuch wojny na Ukrainie. Mimo iż remont budynku nie jest jeszcze skończony, to już udało się nam stworzyć bezpieczną oazę z godnymi warunkami. Włożony dotychczas wysiłek, m.in. w wymianę dachu, okien, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz stworzenie łazienek i pokoi dla wolontariuszy pozwolił udostępnić ośrodek dla uchodźców. Od końca lutego w Grzybowie znalazło schronienie 19 osób z Ukrainy, wszystkim udało się pomóc na tyle, że dzisiaj prowadzą już samodzielnie swoje gospodarstwa domowe - mówi Artur Dzieniszewski, twórca ośrodka i współpracownik Omenaa Foundation.

Tynki i kleje dostarczone przez firmę Termo Organika do ocieplenia starej szkoły w Grzybowie.

Termo Organika, największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń, od niemal dekady współpracuje z fundacją Omeny Mensah i wspiera tę organizację w różnych projektach prospołecznych. Firma jest długoletnim partnerem fundacji, który wspiera projekty Omenaa Foundation nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Spółka między innymi przez wiele lat wspierała budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą stworzyła fundacja - dostarczyła swoje farby do pomalowania jej wnętrz. Termo Organika nie jest również obojętna na wojnę w Ukrainie - firma od początku agresji Rosji włączyła się w pomoc na rzecz Ukrainy i Ukraińców, także w ramach współpracy z Omenaa Foundation.

Spółka dostarczyła swoje najlepsze farby do wnętrz do pomalowania ośrodka wparcia RIO dla Ukraińców, który powstał dzięki zaangażowaniu Fundacji. Ośrodek mieści się na powierzchni blisko 500 m² w pomieszczeniach biurowych Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie - we wnętrzach specjalnie zaadoptowanych do tego celu.

- Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz pomóc potrzebującym. Nasza firma dostarczyła najwyższej jakości materiały do ocieplenia ośrodka w Grzybowie, które zapewnią optymalną temperaturę wnętrza dla jego pensjonariuszy przy minimalnych kosztach ogrzewania. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Fundacji i jej wspaniałym przyjaciołom z wielkimi, otwartymi sercami. My też w miarę naszych możliwości staramy się nieść pomoc, a działania prospołeczne i charytatywne są wpisane w DNA naszej firmy - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organika.

Termo Organika ma doświadczenie w niesieniu pomocy - od ponad dekady wspiera stale trzy ośrodki społeczne na terenie kraju. W pomoc na rzecz Ukrainy włączyła się już w marcu 2022 roku - wsparła finansowo Polską Misję Medyczną, która zapewniła opiekę medyczną dzieciom w oblężonym Kijowie.

Kilka lat temu firma zorganizowała autorski projekt pomocowy na rzecz czworonożnych przyjaciół. By psy nie marzły zimą, ociepliła styropianami ich boksy i klatki. Dzięki tej akcji wsparła największe warszawskie schronisko dla zwierząt Na Paluchu.

Źródło i zdjęcia: Termo Organika

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT