Odkąd w ofercie Termo Organiki pojawiły się tynki linii ART, najchętniej wybieranym kolorem jest właśnie Szara Perła. W ofercie lidera rynku każdy właściciel znajdzie coś dla siebie, zarówno jeśli chodzi o rodzaj, kolor czy fakturę tynku.
Bez wątpienia podstawowym zadaniem elewacji jest ochrona budynku przed utratą ciepła, ale warto także pamiętać, że elewacja stanowi wizytówkę domu, a więc dobrze mieć na uwadze, aby wybór koloru oraz faktury elewacji uwzględniał styl i charakter budynku.
Elewacja powinna również pasować do otoczenia - współgrać z nim. Kluczowa jest nie tylko estetyczna prezencja, ale także to, aby elewacja była trwała oraz łatwa w czyszczeniu. O czym więc warto pamiętać?
Sprawdź możliwości kolorystyczne w wizualizerze
To, jaki tynk na elewację wybrać, uzależnione jest od upodobań oraz budżetu, jak również rodzaju tynku zewnętrznego przewidzianego w projekcie oraz czynników zewnętrznych, np. zanieczyszczenia powietrza czy rodzaju budynku (dom jednorodzinny, kamienica itp.). Do wyboru mamy tynki: akrylowe, polikrzemianowe i silikonowe. Najbardziej popularne w roku 2020 w Polsce byłby tynki silikonowe mające właściwości samooczyszczenia. A jak jest z kolorem, fakturą i właściwościami?
- Zarówno szarości, jak i beże, spełniają niemal wszystkie wytyczne ekspertów, a do tego są ponadczasowe. W minionym roku największą popularnością cieszył się nasz tynk dekoracyjny w odcieniu szarości, o nazwie Szara Perła (Art A063), który nie tylko nadaje nowoczesnego wyglądu budynkowi, ale jest także odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, korozję biologiczną - dzięki technologii BioProtect, jego receptura dopasowana jest do pozostałych składników systemu ociepleń, a do tego jest łatwy w utrzymaniu. – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki
- Jednak nasza paleta barw od Termo Organiki pozwala na swobodną zabawę kolorami, a więc wybór zależy tak naprawdę od fantazji właściciela domu, a wybrać można jeden z ponad 2400 kolorów i faktur.
Na stronie producenta znajduje się wizualizer kolorów. Jest to funkcjonalne narzędzie internetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, architektów i projektantów, służące do przygotowania symulacji kolorystycznej elewacji budynku. Proste w obsłudze e-narzędzie pozwala na swobodną zabawę kolorami tynków i farb dostępnych w palecie Colours of Termo Organika. Paleta barw powstała dzięki uważnej analizie oczekiwań klientów oraz we współpracy z architektami, projektantami, inwestorami oraz wykonawcami, a także bazując na aktualnych trendach.
Postaw na dobry RENOWATOR do ochrony i konserwacji elewacji
Jak dbać o elewację? Podobnie, jak późną jesienią należy zabezpieczyć dom na zimę, tak i wiosną warto sprawdzić stan elewacji. Jeśli w wyniku okresowego przeglądu po kilku latach właściciel uzna, że nadszedł czas odnowienia elewacji i pozbycia się zanieczyszczeń czy zabrudzeń w postaci kurzu, glonów lub też pleśni, które zagnieździły się na ścianach, warto skorzystać z dedykowanych ku temu produktów.
Tego typu zabrudzenia najlepiej usunąć przy pomocy myjki ciśnieniowej (pod niskim ciśnieniem) lub miękkiej szczotki. Następnie całą powierzchnię fasady należy zneutralizować stosując dobry środek biobójczy, taki jak np. RENOWATOR firmy Termo Organika. RENOWATOR nanosi się na całą powierzchnię ściany, aż do całkowitego jej zwilżenia. Najlepiej w tym celu zastosować pędzle lub wałki.
Preparat działa grzybobójczo i glonobójczo, skutecznie eliminując większość występujących w naszym klimacie grzybów, glonów, mchów czy porostów. Ponadto RENOWATOR dostarczany jest w postaci gotowej do użycia, a więc nie trzeba go już rozcieńczać, czy też mieszać z innymi środkami. Po aplikacji i wyschnięciu ściany można ją pomalować. Tutaj właściciel ma możliwość zupełnie odmienić dotychczasowy wygląd swojego domu, a obecne rozwiązania pozwalają na niemal nieograniczone eksperymentowanie kolorami. RENOWATOR wykazuje optymalną skuteczność przy zużyciu 150 g/m2.
Warto pamiętać, że w celu zachowania pięknej elewacji na długi czas bardzo ważna jest jej odpowiednia i sukcesywna konserwacja.
źródło i zdjęcia: Termo Organika
Komentarze