Bosch w nowym ośrodku badawczo–rozwojowym w Renningen

Nadeszła długo oczekiwana chwila: pierwsi badacze i konstruktorzy wprowadzają się do nowego ośrodka badawczo-rozwojowego Bosch w Renningen, niedaleko Stuttgartu. Po dwóch i pół roku od rozpoczęcia prac budowlanych, do końca grudnia 2014 r. w nowym kampusie rozpocznie pracę około 800 osób. Renningen stanie się nowym centrum globalnej organizacji badawczo-rozwojowej Bosch.

Bosch w nowym ośrodku badawczo–rozwojowym w Renningen

Ośrodek w Renningen przyczyni się do zwiększenia innowacyjności Grupy Bosch. Naszym strategicznym celem jest proponowanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb świata połączonego za pośrednictwem sieci internetowej. Aby je rozwijać, w jeszcze większym stopniu zintegrujemy naszych badaczy i konstruktorów - tak w Renningen, jak i na całym świecie, powiedział prezes zarządu Bosch dr Volkmar Denner. Wraz z nowym ośrodkiem w Renningen międzynarodowa organizacja badawczo-rozwojowa Bosch będzie od 2015 r. obejmować osiem placówek w sześciu krajach. Suma inwestycji w nowy ośrodek badawczo-rozwojowy wyniesie 310 mln EUR.

Wyzwanie logistyczne - przeprowadzka w kilku etapach

Do końca 2014 r. badacze i konstruktorzy Bosch wprowadzą się do wschodniej części kompleksu i budynku centralnego. Do końca pierwszego kwartału 2015 r. zostanie ukończony i zasiedlony budynek w zachodniej części kompleksu. Przeprowadzka stanowi spore wyzwanie logistyczne, dlatego odbędzie się stopniowo i potrwa około pół roku. W wielu laboratoriach i placówkach badawczych konieczny jest pracochłonny demontaż, spakowanie i przewiezienie sprzętu, a następnie uruchomienie go w nowej lokalizacji. Z aktualnie użytkowanych 270 laboratoriów do nowych pomieszczeń w Renningen zostanie przewiezionych około 1 800 maszyn i urządzeń technicznych. Do początku lata 2015 roku na teren nowego kampusu zostanie przetransportowanych ponad 12 000 skrzyń ze sprzętem i wyposażeniem.

Kampus oferuje optymalne warunki do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej

Bosch po raz pierwszy koncentruje swoje działania badawczo-rozwojowe w jednym ośrodku usytuowanym w aglomeracji Stuttgartu. Nowy ośrodek jest w pełni dostosowany do potrzeb i wymagań badaczy. Wzorem kampusu uniwersyteckiego, budynki są rozmieszczone na rozległym terenie, a specjalnie opracowana koncepcja biurowa zapewnia atrakcyjne środowisko pracy, które wspiera kreatywność i współpracę. Na przykład biura zlokalizowane w pobliżu warsztatów oraz laboratoriów zapewnią możliwość szybkiego testowania oraz weryfikacji pomysłów i zastosowań.

Wysoki potencjał innowacyjności - 20 patentów w przeliczeniu na dzień roboczy

W 2013 r. Bosch zgłosił 4 964 wnioski patentowe, co daje średnio 20 patentów w przeliczeniu na jeden dzień roboczy. Bosch zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce na świecie. W minionym roku firma przeznaczyła ok. 4,5 mld EUR, tj. ok.10% swoich obrotów, na działalność badawczo-rozwojową. Bosch zatrudnia obecnie 42 700 badaczy i konstruktorów na całym świecie.

źródło i zdjęcie: Grupa Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT