Rekordowe obroty firmy Bosch

Przy okazji rocznej konferencji prasowej, prezes zarządu Bosch Rexroth wygłosił referat o stanie firmy. Z przedstawionych danych jasno wynika, że zeszły rok okazał się być rekordowy pod względem obrotów. Zanotowano także wzrost zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

Rekordowe obroty firmy Bosch

"Rok finansowy 2011 dowodzi, że przyjęty przez firmę Bosch Rexroth w r. 2010 nowy kierunek strategiczny jest słuszny. We wszystkich regionach i jednostkach biznesowych mogliśmy wyraźnie przyspieszyć" tak rozpoczął swoją doroczną konferencję prasową dr Karl Tragl, prezes zarządu spółki Bosch Rexroth AG.

I rzeczywiście, wyniki firmy Bosch Rexroth AG są imponujące: przekroczony został cel rozwojowy na rok 2011, osiągając obroty rzędu 6,443 miliarda euro, co odpowiada wzrostowi o 27,2 procenta w stosunku do r. 2010 i stanowi najwyższą wartość obrotów w historii przedsiębiorstwa.

Liczba otrzymywanych zamówień na koniec roku sięgnęła 7,2 miliarda euro, przekraczając o 22 procent i tak bardzo już wysoką, wartość ubiegłoroczną. Rok 2012 firma Bosch Rexroth rozpoczęła z imponującą liczbą zamówień i pomimo spowolnionego rozwoju w branży budowy maszyn i urządzeń w Niemczech w pierwszym kwartale 2012 r. oraz wolniejszego wzrostu w Chinach, taki wynik pozwala na spojrzenie w przyszłość z ostrożnym optymizmem. Optymizm ten wzmacniają ponadto pozytywne impulsy, które docierają z Brazylii, Rosji, Indii oraz poprawa koniunktury w USA.

"W tych warunkach rynkowych firma Bosch Rexroth będzie kontynuować w 2012 r. odnotowany w minionych latach wzrost, zgodnie z nakreślonymi planami perspektywicznymi, nawet jeśli wynik nie będzie tak dobry jak w roku 2011" twierdzi dr Tragl.

W 2011 r. firma Bosch Rexroth mogła wyraźnie przyspieszyć we wszystkich regionach świata. Do prawie 25-procentowego wzrostu obrotów w Niemczech przyczyniła się silna poprawa koniunktury w sektorze budowy maszyn.

W Europie, poza Niemcami, przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o ponad 33 procent. W regionie Azji i Pacyfiku firma Bosch Rexroth kontynuowała wysoką dynamikę rozwoju z minionych lat, odnotowując ponad 26-procentowy wzrost. W Indiach obroty w roku 2011 wzrosły nawet powyżej 34 procent. Oznacza to prawie trzykrotny wzrost na tym rynku od roku 2005. W Chinach po raz pierwszy został niemalże przekroczony próg miliarda euro. Również ponad 20-procentowy wzrost obrotów w Ameryce Północnej i Południowej przyczynił się do sukcesu przedsiębiorstwa.

"Mogliśmy osiągnąć ten wzrost dzięki utrzymaniu na pokładzie kluczowej załogi w czasie kryzysu oraz dużym inwestycjom w dodatkowe moce produkcyjne i w pracowników, jakie poczyniliśmy w minionych latach" powiedział dr Tragl.

Pomyślny rozwój biznesu spowodował wzrost zatrudnienia w firmie Bosch Rexroth o niemal 3500 osób, dzięki czemu liczba pracowników na koniec roku wzrosła do ponad 38 000 osób.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT